Спалах кашлюку на Вінниччині: 60 випадків за менш ніж місяць

Новини Вінниці / Спалах кашлюку на Вінниччині: 60 випадків за менш ніж місяць

Менше ніж за місяць у Вінницькій області підтверджено 60 випадків захворювання на кашлюк серед дітей.

З початку липня на Вінниччині захворювання на кашлюк виявлено у 60 дітей, тоді як за 12 місяців минулого року таких випадків було лише три. Про це повідомили на сайті Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб (ОЦКПХ) з посиланням на директора центру Ігоря Матковського.

«У цьому році, станом на 17 липня 2024 року, виявлено 472 випадки захворювання на кашлюк. За весь 2023 рік було всього три випадки. Востаннє спалах був зафіксований у 2018 році, коли протягом всього року було виявлено 213 випадків. Ми вже перевищили крайні показники високої захворюваності на кашлюк», - повідомив Ігор Матковський.

Зараз спостерігається період зменшення захворюваності, що технічно пов’язано з тим, що діти з навчання роз’їхались на канікули. Однак з вересня рівень захворюваності на кашлюк може знову піднятись.

«Ми до цього готові. Головне, щоб були готові директори шкіл та інших навчальних закладів», - додав Матковський.

14 травня 2024 року в Україні було зареєстровано перший летальний випадок кашлюку у дитини з Жмеринського району віком 2,5 місяці, яка ще не встигла отримати щеплення від кашлюку.

Кашлюк – це гостре інфекційне захворювання дихальних шляхів, яке передається повітряно-крапельним шляхом і супроводжується тривалим нападоподібним кашлем. Серед ускладнень захворювання – бронхіти, пневмонії, енцефалопатії, крововиливи, судоми. Чим менший вік дитини, тим небезпечніший для неї кашлюк. Збудник виділяється при кашлі та чханні, а зараження відбувається на відстані не більше 2,5 м від джерела інфекції. Від моменту контакту з хворою людиною до появи симптомів проходить від 2 до 14 діб, переважно 5-8 діб.

Для профілактики кашлюку в Україні проводять безоплатну вакцинацію дітям у 2, 4, 6 і 18 місяців. Якщо з якихось причин дитина пропустила щеплення, слід звернутись до сімейного лікаря та надолужити щеплення якомога швидше. Вакцинація є найефективнішим способом захисту від цього небезпечного захворювання.