Згідно зі статистикою, захворювання серця займають перші позиції у списку патологій, які призводять до інвалідності та смерті. Проблема стосується людей усіх вікових категорій. Тому про здоров'я серцево-судинної системи слід подбати заздалегідь.
Згідно зі статистикою, захворювання серця займають перші позиції у списку патологій, які призводять до інвалідності та смерті. Проблема стосується людей усіх вікових категорій. Тому про здоров'я серцево-судинної системи слід подбати заздалегідь. Для цього важливо не тільки правильно харчуватися, не мати шкідливих звичок, але й у ряді випадків приймати спеціальні вітаміни для серця, які можна придбати в кожній аптеці.
Причини розвитку серцево-судинних хвороб
Існує кілька ключових факторів, що негативно позначаються на стані судин та серця:
- високий артеріальний тиск;
- надлишкова маса тіла, ожиріння;
- пасивний спосіб життя;
- надмірне вживання алкогольних напоїв, куріння;
- постійні стреси;
- перевтома, як фізична, так і психоемоційна;
- порушення режиму сну;
- неправильне харчування;
- генетична схильність;
- дефіцит в організмі певних вітамінів та інших важливих елементів.
Які вітаміни та біологічно активні речовини необхідні організму людини
Щоб тривалий час всі органи й системи у тілі, в тому числі й серце, залишалися повністю здоровими, людині потрібні вітаміни та інші елементи у певній кількості:
- вітаміни групи А, чи ретинол;
- піридоксин (В6);
- аскорбінова кислота (С);
- тіамін (В1);
- рутин (Р);
- токоферол (Е);
- вітамін F;
- Q10 (коензим).
Мінерали також необхідні дорослим та дітям для повноцінного функціонування серцевої та судинної систем, а також для профілактики виникнення тяжких патологій. До переліку найважливіших з них входять:
- кальцій – бере участь у регулюванні ЧС серцевого м'яза, сприяє зміцненню судинних стінок, міститься у достатній кількості в кисломолочних продуктах та риб'ячому жирі;
- калій – бере участь у скороченні серцевого м'яза, забезпеченні контролю нервових імпульсів, міститься у картоплі, горіхах, капусті, сухофруктах;
- магній – покращує процеси метаболізму в тканинах серцевого м'яза, запобігає розвитку тромбозу, міститься у м'ясі, рибі, бобах у великій кількості;
- фосфор – бере участь у формуванні оболонок клітин, регулюванні скорочень м'язових тканин, присутній у спаржі, сухофруктах, висівках, хлібі.
Кому обов'язково важливо приймати спеціальні вітамінно-мінеральні комплекси
З метою запобігання розвитку серцево-судинних захворювань для окремих категорій людей прийом вітамінів обов'язковий. До цього переліку входять:
- люди, в яких вже діагностовані захворювання судин та серця;
- ті, хто професійно займається спортом, тому що серцево-судинна система отримує дуже високе навантаження;
- підлітки та діти молодшого віку;
- люди похилого віку;
- люди, які виконують фізичну тяжку роботу на постійній основі.
Призначенням вітамінного комплексу та дозуванням у всіх випадках повинен займатися лікар.