Більше двох років в апеляційній інстанції тривало слухання справи щодо судді Вінницького райсуду Миколи Мотрука. Наразі у цій історії поставили крапку. Вінницьким апеляційним судом залишено без змін вирок Вінницького міського суду від 13 серпня 2016 року, яким суддю засуджено до покарання у виді 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна та з позбавленням права обіймати посаду судді строком на 3 роки.
Як зазначають у прес-службі прокуратури Вінницької області, обвинувачуваному інкримінували порушення за частиною 1 статті 366 (службове підроблення) та частиною 3 статті 368 (отримання неправомірної вигоди) КК України, а також нагадали, що у 2012 році, за участі прокуратури Вінницької області, суддю було викрито в одержанні неправомірної вигоди.
Вінницький міськсуд визнав факт одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище. Підтвердили це й в апеляційній інстанції, отже вирок набув законної сили.
Хоча у прокуратурі не називають суддю, але можна згадати, що затриманим у 2012-ому та засудженим у 2016 році серед суддів був лише Микола Мотрук, який поки вирок не набрав законної сили продовжував працювати у Вінницькому райсуді.
До речі, варто згадати, що вдень 13 червня 2018 року неподалік від власного будинку був жорстоко побитий вінницький правозахисник Валерій Душко. Напад групи молодих хлопців він пов'язував зі своєю юридичною діяльністю, причому пояснив NaПарижі, що має усі підозри щодо причетності саме цього судді.
«Я близько 17 років збираю матеріали і пишу заяви з приводу діяльності колишнього прокурора, а нині судді Вінницького райсуду Миколи Мотрука. Так, наприклад, з 2006 року я звертався в усі інстанції з приводу того, що з його подачі незаконно виселяли з житла в приміському селищі Десна сім'ю Дзюбенко», - розповідав виданню правозахисник.
Він пояснив, що ці люди «на своє нещастя», жили по сусідству з М. Мотруком, і він нібито «поклав око» на сусідську нерухомість. Також В. Душко нагадав, що Вінницьким міськсудом М. Мотрук визнаний винним за двома статтями, а апеляційний розгляд на той час тривав.
Також варто нагадати про історію 2012 року, коли тоді ще суддю Іллінецького райсуду Миколу Мотрука затримали за одержання грошей від водіїв. Як зазначають у ЗМІ, суддя Мотрук був у «розробці» СБУ через те, що регулярно отримував кошти від людей, які сідали за кермо у нетверезому стані, а після складання протоколу правоохоронцями і передачі документу до суду, вони вирішували питання з поступливим служителем Феміди.
Незабаром після затримання на гарячому Мотрука перевели до Вінницького райсуду, а у квітні 2018 року він був одним з 19 суддів місцевих та апеляційних судів, які не склали іспиту і не допущені до співбесід Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Ці судді визнані такими, що не відповідають займаній посаді. Комісія рекомендувала Вищій раді правосуддя розглянути питання про їх звільнення з посади судді.