Митрополит Вінницький і Барський Симеон став єдиним, хто не підписав Постанову Архієрейського Собору УПЦ, а потім зустрівся з президентом Петром Порошенком та публічно заявив, що завжди виступав за канонічну автокефалію. Публічна позиція одного з найвпливовіших ієрархів, мабуть, болісно сприймається у певних колах, наближених до Московського патріархату. «Страна.ua», спираючись нам власні джерела, вказала, що митрополиту запропонували бути «правою рукою» майбутнього патріарха помісної церкви. У Вінницькій єпархії УПЦ МП спростовують ці твердження.
Зазначимо, що інтернет-видання «Страна.ua» повязують з його автором Ігорем Гужвою, який переховується за кордоном, симпатизує В. Медведчуку, Є. Мураєву, А. Портнову та іншим політикам проросійської орієнтації. Саме цей ресурс періодично є рупором російських медіа в Україні та неодноразово піддавався критиці. У питаннях релігії видання поділяє позицію РПЦ та частини УПЦ МП, яка проти отримання томосу українською церквою.
У публікації «Порошенко предложил митрополиту Винницкому Симеону стать "правой рукой" главы новой церкви в Украине» твердження базуються на словах невідомого джерела. Він вважає, що вже відомий голова церкви, а Симеону президент запропонував бути правою рукою нібито від Вселенського патріарха Варфоломея.
«Заголовок - однозначно дезінформація або як сьогодні кажуть фейк. Попри те, що митрополит Симеон не підписав Постанову Архієрейського Собору УПЦ і зробив заяви щодо свого ставлення до автокефалії, він не сказав головного, чи буде він брати участь у Об’єднавчому Соборі. Наразі він спостерігає за ситуацією і визначається, як і деякі інші архієреї, котрі просто не роблять цього публічно. Відтак говорити про якісь посади, які йому нібито пропонували, не варто», - пояснив NaПарижі прес-секретар Вінницької єпархії протодиякон Владислав (Демченко).
Слід додати, що в інтерв’ю «Укрінформу» митрополит Симеон пояснив, що поки ніхто точно не називає дату Об’єднавчого собору.
«Але знаю, що до того часу Президент має намір зустрітися по можливості з усіма нашими архієреями і відповісти на ті запитання, які торкаються процесів надання автокефалії та створення в Україні помісної православної церкви. Це своє бажання Президент озвучив під час зустрічі з нами, трьома архієреями, які 13 листопада приїхали в Український дім. Це була корисна зустріч і дуже щира розмова. Я шкодою, що у ній не брали участь усі наші владики, адже як і ми, вони мали би змогу отримати відповіді на багато дуже важливих і гострих запитань, які дійсно хвилюють і нас, і нашу паству», - наголосив владика.