В ПАТ «Вінницягаз» розповсюдити офіційну інформацію про те, що станом на 10 вересня у Вінницькій області нараховується 16 «виробників тепла», які не включені до реєстру жодного з постачальників природного газу. Інакше кажучи, їх не забезпечать блакитним паливом в опалювальний період. Деякі зі споживачів є «мертвими» підприємствами, але ж більшість – це учбові заклади та ОСББ.
В компанії зазначають, що оскільки немає угод, то, згідно із законодавством, «Вінницягаз» не має права здійснювати доставку газу таким споживачам. Ці виробників тепла, а вони мають котельні, не включені до реєстру споживачів газу жодного постачальника. Тому їм заборонено споживання природного газу з газорозподільної системи.
Наразі в «Вінницягазі» кажуть про:
1) ДП «ТКЕ Маяк» ПрАТ «Вінницький завод «Маяк»»;
2) ДП «Альтернативна теплова енергія КП «Вінницяобленерго»;
3) КП «Теплоенергетик";
4) МКП «Енергоресурс»;
5) «Вінницький фінансово-економічний університет»;
6) Іллінецький державний аграрний коледж;
7) ПТУ № 21 м.Калинівка;
8) Вінницький коледж НУХТ;
9) Чернятинський коледж ВНАУ;
10) ДНЗ ТОВ «Вінницький агрегатний завод»;
11) ДП «Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України №86";
12) ОСББ «Атлант 36»;
13) ОСББ «Пирогова 39»;
14) ОСББ «Подолянка-7»;
15) ОСББ «Престиж 2015»;
16) ОСББ "Оберіг".
«Внесені минулого року зміни до кодексу ГТС дають право постачальнику газу надавати доручення на відключення споживачів, а газорозподільна компанія повинна буде припинити доставку газу таким компаніям, - говорить комерційний директор АТ «Вінницягаз» Володимир Антошко. – Ми сподіваємось, що власники теплопостачальних підприємств встигнуть підготуватись до опалювального сезону і будуть включені в реєстр постачальника газу».
Органи місцевого самоврядування, власники підприємств до початку опалювального сезону мають вжити всіх можливих заходів, щоб виробники тепла для потреб населення були включені в реєстр постачальника природного газу. А перед тим розрахувалися з боргами за раніше спожитий газ…
«Вінницягаз» вже проінформувало окремими листами про ситуацію, що склалася в області, Офіс Президента України, Раду національної безпеки та оборони, Кабінет Міністрів України, НКРЕКП, органи місцевого самоврядування та виконавчої влади.
Минулого року Кабміном було видане розпорядження від 3 жовтня 2018 р. № 717-р «Деякі питання опалювального сезону 2018/19 року», яким учасникам ринку було доручено забезпечувати безперебійне постачання природного газу виробникам теплової енергії в необхідних обсягах (попри борги). Цього року відповідних рішень уряду ще не прийнято.