Вінницький священик Московського патріархату Віктор Парандюк, настоятель храму Олександра Невського, розташованого на території вищого училища департаменту поліції охорони, на знак протесту вирішив зняти купол з церкви, де раніше вів служби. Свій вчинок він пояснив тим, що його «виселяють» з відомчої території.
Слід зазначити, що з кінця 1990-их у Вінниці почали будувати невеличкі храми на території державних установ. Вважалося, що службовці зможуть відвідувати їх на свята. Саме так з’явився і храм на відомчій території навчального закладу системи МВС, який розташовано у мікрорайоні Корея.
Підполковник запасу й ієрей храму Віктор Парандюк став відомим у місті перш за все через відверто проросійську позицію та агресію до ПЦУ. Ще до Об’єднавчого собору 15 грудня він намагався вчиняти тиск на правлячого архієрея, звинувачувати його та створювати «опозицію». З тих пір переконання колишнього офіцера Повітряних сил не змінилися. Він продовжує налаштовувати вірян на супротив, підбурювати їх і розповсюджувати фейки про міфічні «захвати церков».
Звісно така поведінка священика викликала зворотну реакцію. Фактично людина займається антиукраїнською пропагандою за огорожею закладу Міністерства внутрішніх страв. Зрозуміло, що серед інших, це обурило священика ПЦУ і військового капелана Віктора Чверкуна, який був у числі тих, хто закликав МВС реагувати за антидержавницькі заклики Парандюка.
Наслідки були неминучими. Керівник училища Олександр Залізняк став ініціатором розторгнення договірних відносин з єпархією щодо проведення служб у відомчому приміщенні.
Про примусове виселення з відомчого приміщення ієрей Віктор Парандюк повідомив виданню «Страна.ua», яке відстоює саме проросійську сторону. Так, за словами священика, громада храму «15 років встановлювала купол», а нині «через відмову переходити до ПЦУ» його демонтували.
Священик і колишній офіцер плутає поняття. Приєднання до ПЦУ є добровільним. З єпархією Московського патріархату розірвано договір про надання відомчого приміщення. Воно є державною власністю. Тому державі вирішувати – надавати його чи ні.
Про що свідчить те, що священик зняв купол? Мабуть, він вважає його своїм майном чи переконаний, що таким чином сам зруйнує храм… Наразі ієрей лише пожалівся виданню, що шукає нове приміщення на Кореї чи П'ятничанах для облаштування церкви.