У Вінниці створили ще одне багі для фронту

Новини Вінниці / У Вінниці створили ще одне багі для фронту

Вінницька міська рада спільно з громадою, волонтерами та Міжрегіональним координаційним гуманітарним штабом створили багі, яке буде використовуватись для евакуації поранених військових та доставки необхідних вантажів на передову.

Заступник міського голови Вінниці Микола Форманюк розповів про процес створення багі: 

«До нас надійшов запит від однієї з військових частин з проханням допомогти у забезпеченні маломобільної техніки для виконання бойових завдань. Це швидкісна та маневровна техніка, тож, сподіваємося, вона принесе користь нашим оборонцям і збереже не одне життя. На баз наших підприємств ми плануємо підготувати ще кілька таких багі, які передамо на фронт», – зазначив Форманюк.

Заступниця міського голови Галина Якубович додала, що багі було вдосконалено для максимального використання у польових умовах: 

«Чуємо від військових, що такий спецтранспорт на фронті необхідний, тому наші фахівці з комунальних підприємств будуть продовжувати вдосконалювати багі, щоб вони були максимально мобільними та зручними в польових умовах», – додала вона.

Цей спеціальний транспортний засіб вже найближчим часом буде доставлений на запорізький напрямок, де регулярно відбуваються атаки з боку російських окупантів. Військовослужбовець, який прийме багі, відзначив його основні переваги:

«Насамперед в нього важко попасти дроном, до того ж це не така дороговартісна ціль, щоб туди запускати дорогі дрони. А з малими дронами ми зможемо боротися, для цього встановимо спеціальне обладнання. Цей багі може розігнатися до 120 км і без проблем рухатися в умовах бездоріжжя. Треба розуміти, що передній край піддається артилерійським ударам, і дороги там розбиті вщент. А ця машина дуже легко долає перешкоди, на відміну від позашляховиків. Що найважливіше: на багі ми зможемо своєчасно евакуйовувати поранених бійців, за один раз тут розміститься до трьох сидячих та двох лежачих бійців з пораненнями. Крім цього, зможемо також доставляти боєприпаси та провізію», – сказав він.

Депутатка Вінницької міської ради та координаторка Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу Антоніна Іващук зазначила, що їхня команда постійно працює над підтримкою військових:

«Неодноразово ми передавали автівки, прилади нічного бачення, дрони та іншу техніку для завоювання нашої Перемоги. Будемо продовжувати цю роботу й надалі», – підкреслила Іващук.

Створення та передача багі є черговим важливим кроком у підтримці українських захисників, які відстоюють незалежність та територіальну цілісність України.

Новини Вінниці / У Вінниці створили ще одне багі для фронтуНовини Вінниці / У Вінниці створили ще одне багі для фронтуНовини Вінниці / У Вінниці створили ще одне багі для фронту