Сьомий апеляційний адміністративний суд у Вінниці 27 листопада 2018 року рішенням колегії суддів відмовив Національному екологічному центру України (НЕЦУ) у задоволенні апеляційної скарги та залишив без змін рішення Вінницького обласного адміністративного суду від 20 березня 2018 року. Тоді суд першої інстанції прийняв законне та неупереджене рішення і відмовив у задоволенні позовних вимог НЕЦУ до Тульчинської райдержадміністрації у повному обсязі, фактично визнавши, що бригада з вирощування курчат-бройлерів ТОВ «Вінницька птахофабрика» будується біля села Василівка Заозерненської сільської ради Тульчинського району на законних підставах.
Нагадаємо, у травні 2017 року НЕЦУ звернувся до суду і вимагав визнати незаконним розпорядження Тульчинської РДА № 363 від 18.11.2016р. «Про затвердження детального плану території земельної ділянки, розташованої поза межами населеного пункту на території Заозерненської сільської ради». Саме на цій ділянці тоді планувалося будувати бригаду курників ТОВ «Вінницька птахофабрика». Слід зазначити, що нині бригада вже збудована і працює в штатному режимі, забезпечуючи роботою 30 місцевих жителів.
У 2016-му мешканці Василівки були ознайомлені з планами інвестора, ТОВ «Вінницька птахофабрика», стосовно будівництва. В селі відбулися громадські слухання, де василівчани одноголосно підтримали проект. Більш того, ініціатором розташування бригади на василівських землях була саме громада села. Місцеві мешканці звернулися до керівництва птахофабрики з пропозицією співпраці та соціального партнерства. Маленьке село мало безліч проблем притаманних більшості українських сіл, і тут чітко розуміли, що без інвестицій навіть мріяти про відродження і розвиток Василівки марно. Тому й не дивно, що під час півторарічної судової тяганини жоден житель Василівки не виступив на боці НЕЦУ.
Василівчани переконані, що у своєму виборі не помилились, адже за два роки співпраці з агроіндустріальним холдингом «МХП», до якого входить ТОВ «Вінницька птахофабрика», у Василівці реалізовано декілька важливих соціальних проектів. Завдяки птахофабриці збудовано центральний водогін, проведено капітальний ремонт сільського клубу, встановлено дитячий ігровий майданчик, надається постійна допомога школі, ФАПу та бібліотеці, для пенсіонерів діє соціальний магазин. Отже, василівська громада влітку 2017 року знову одноголосно підтримала плани розширення партнерства з МХП і погодила будівництво біогазового комплексу на своїх землях.
Однак, активістів з НЕЦУ мало цікавить як думка василівської громади, так і її добробут, тому вони продовжують через суди оскаржувати розпорядження Тульчинської РДА, вишукуючи докази, які є безпідставними, а іноді й зовсім абсурдними.
Зокрема, під час розгляду апеляційної скарги, представники НЕЦУ звинуватили райдержадміністрацію у тому, що її розпорядження про затвердження детального плану на земельну ділянку під бригаду з вирощування курчат-бройлерів відбулось без проходження процедури стратегічної екологічної оцінки (СЕО). Така заява позивача викликала велике здивування суддів, адже Тульчинська РДА у листопаді 2016 року, даючи розпорядження, ніяк не могла передбачити, що у жовтні 2018-го вступить у дію Закон «Про СЕО». Хоча десятки судових засідань проведених з даного питання, наочно демонструють, що в НЕЦУ особливо не переймаються доказами. Здається, що активістам-«екологам» просто не хочеться дати спокійно жити ані сільським громадам, ані ТОВ «Вінницька птахофабрика», що активно й успішно співпрацює з громадами.
Розглянувши справу, апеляційний суд прийняв остаточне і неупереджене рішення, про те, що Тульчинська РДА видала законне розпорядження і права людей та громади в цілому порушені не були.