Консультації для майбутніх ОСББ, навчання для тих що існують, інформаційна підтримка, безкоштовні витяги з реєстру БТІ, допомога з енергоощадженням та багато іншого. Під час сесії міськради депутати погодили рішення «Про виконання Програми «Розвиток самоорганізації мешканців багатоквартирних будинків та підтримка розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Вінницької МТГ на 2014-2023 роки» (зі змінами) за період з 2017 по 2023 рік».
Як повідомляють у Вінницькій міськраді, з 2017 по 2023 рік на території громади зареєстровано 449 ОСББ у 488 багатоквартирних будинках.
Ще 71 ОСББ – створили протягом 2023 року. З них – 13 ОСББ створено в новобудовах. Більшість новостворених ОСББ – це старий житловий фонд, зокрема будинки 1971–90-х років побудови.
Програма головним чином була спрямована на створення сприятливих умов для активного створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.
«Попри все в країні продовжується реформування житлово-комунального господарства, тому ми, зі свого боку, намагаємось якомога більше проінформувати містян про те, що, на сьогодні, ОСББ є тією формою управління будинком, яка дозволяє їх співвласникам реалізувати право самим здійснювати контроль за якістю і обсягом комунальних послуг та повною мірою скористатися правовласності на спільне майно у своїй багатоквартирні будинки», – зазначив начальник відділу по розвитку ОСББ Вінницької міськради Ігор Іванов.
Фактично, нині об'єднання співвласників створені у 46% вінницьких багатоквартирних будинках. За цим показником Вінниця посідає одне з перших місць в Україні.
Станом на 18 грудня у місті, загалом, діє 893 об'єднання у 972 багатоквартирних будинках.
З них, 160 ОСББ оформили майнові права на прибудинкову територію.
Крім того, завдяки дії програми, ініціативні групи співвласників, які бажають створити ОСББ, змогли отримати безкоштовні консультації в приміщенні ГО «Ресурсний центр підтримки ОСББ міста Вінниця». Таких консультацій, в період 2017-2023 років, надали загалом 7930, з них – 2400 очних.
Для належної підготовки до установчих зборів при створенні ОСББ містяни отримали безкоштовно 376 інформаційних листів з КП «ВМБТІ» щодо співвласників багатоквартирних будинків. Відшкодування вартості цієї послуги здійснювалось коштом міського бюджету.
За цей час також проведено низку навчальних заходів, завдяки яким голови правління та інші представники ОСББ отримали змогу постійно удосконалювати свої навички та отримувати нові знання. Зокрема, цьогоріч, 20 керівників ОСББ прослухали курс «Організація діяльності ОСББ», на базі Донецького національного університету імені Василя Стуса.
Крім того, цьогоріч, за підтримки міської ради, чотири вінницькі об'єднання багатоквартирних будинків скористались можливістю кредитуванням на пільгових умовах для виконання заходів з енергоефективності за державною програмою «Енергодім».
«З 2024 року в місті розпочинає діяти оновлена Програма розвитку та підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Вінницької міської територіальної громади, яка розрахована на 2024-2028 роки. Завдяки їй ми і надалі підтримуватимемо містян, які бажають взяти управління своїми будинками у власні руки», – резюмував Ігор Іванов.