Президент Петро Порошенко заявив про впровадження монетизації субсидій для того аби підвищити соціальний захист малозабезпеченого населення України

Новини Вінниці / Президент Петро Порошенко заявив про впровадження монетизації субсидій для того аби підвищити соціальний захист малозабезпеченого населення України

Про це він заявив під час наради щодо запровадження монетизації субсидій, трансляцію вів "Прямий".

Про це він заявив під час наради щодо запровадження монетизації субсидій, трансляцію вів "Прямий".

"Віддайте гроші споживачам субсидій. Гроші з державного бюджету. Яким чином це перешкоджалося досі? Дуже просто - українцям не довіряли. Не довіряли, бо казали, що якщо віддати готівку пенсіонерам, малозабезпеченим - вони не заплатять. Я хочу наголосити, що і я як президент, і прем’єр-міністр, і уряд довіряємо українцям", - сказав президент.

За його словами, в реалізації зустрічі, яка відбулася в ситуаційному центрі Адміністрації президента, розпочато реалізацію і запуск процесу монетизації субсидій.

"Вже за лютий в березні ті, хто отримує субсидії, матимуть можливість їх отримати в готівковій формі. Для чого? Для того, щоб зробити партнерами весь український народ і замотивувати їх скоротити споживання, перейти до тих норм споживання, які були при тих, хто розраховується готівкою за спожиті послуги, і забезпечити енергоефективність та енергозбереження. Ми довіряємо людям! Це є ключовий меседж. В тому числі монетизація субсидій спрямована на подолання бідності, боротьбу з бідністю. Коли зекономлені гроші залишаються в розпоряджені малозабезпечених і підвищують їх рівень соціального захисту", - додав президент.

Нагадаємо, що Кабмін 27 грудня 2018 року прийняв постанову про монетизацію субсидій. У зв'язку з цим уряд відповів на п'ять головних запитань, пов'язаних з монетизацією субсидій.

1. Чи потрібно повторно подавати документи?

Так, усім отримувачам пільг і субсидій обов’язково потрібно У ТРАВНІ подати Заяву на монетизацію і Декларацію про доходи в управління соціального захисту населення та надати дозвіл на обробку персональних даних.

В Ощадбанк йти не потрібно. Уряд максимально автоматизував процес монетизації, щоб основне навантаження лягло на управління соціального захисту населення, державний банк та надавачів комунальних послуг.

Тим, хто звернеться за допомогою вперше у 2019 році, у травні вже не потрібно поновлювати документи. Ви вже є учасниками монетизації пільг і субсидій.

2. Чи потрібно у Ощадбанку самостійно відкривати рахунок?

На кожного одержувача субсидій, після опрацювання заяви на монетизацію, буде АВТОМАТИЧНО відкритий персональний обліковий запис у банку, на якому будуть відображатися житлові субсидії у грошовій формі.

Персональний обліковий запис матиме спеціальний режим використання. Тобто кошти першочергово будуть спрямовуватися на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію й воду.

Ощадбанк щомісяця інформуватиме субсидіантів та пільговиків SMS-повідомленням про надходження коштів від держави, їх використання та залишок.

Після закінчення опалювального сезону - у червні - суми невикористаних коштів перераховуватимуться на поточні рахунки одержувачів житлової субсидії. Рахунок кожному Ощадбанк відкриє автоматично, без додаткового звернення у банк.

3. Як відбуватиметься оплата комуналки?

Все відбуватиметься автоматично. Щомісяця надавачі комунальних послуг для Ощадбанку формуватимуть онлайн-платіжку субсидіанта. Банк згідно з наданою інформацією перераховуватиме їм субсидію. Про це та про те, скільки залишається заплатити за комуналку, Ощадбанк одразу інформуватиме субсидіанта SMS-повідомленням.

Для субсидіантів будуть створені ПЕРСОНАЛЬНІ КАБІНЕТИ, де можна буде відслідкувати інформацію про розмір нарахованої допомоги, перелік комунальних послуг, які сплачені за рахунок субсидії, залишок коштів. Додаткові консультації можна буде отримати у контакт-центрі Ощадбанку за тел.: 0 800 210 800.

4. Чому Ощадбанк?

Ощадбанк є державним уповноваженим банком щодо десятка урядових програм та має понад 15 років досвіду співпраці з підприємствами паливно-енергетичного комплексу.

Банк володіє найбільшою мережею відділень – понад 3 200, які присутні в тому числі у сільській місцевості, де найбільша кількість субсидіантів, та має великий ДОСВІД щодо виплат соціальної допомоги й пенсій великій кількості клієнтів одночасно. Тому і визначено проводити монетизацію пільг і субсидій саме через цей державний банк.

Жодних комісій від субсидіантів та пільговиків за обслуговування їх персональних облікових рахунків Ощадбанк не братиме.

5. Чому гроші не роздадуть одразу на руки?

В Україні субсидію отримує майже половина українських сімей. Якщо одразу роздати такій кількості людей гроші на руки, є ризик гіперінфляції та кризи комунальних неплатежів.

Уявімо ситуацію, що 8 млрд грн щомісяця замість оплати комуналки потраплятимуть на споживчий ринок. Уже через два місяці житлово-комунальне господарство України спіткає колапс, адже надавачі послуг не зможуть розрахуватися з тим же Нафтогазом за куплений газ.

Тому допомога надходитиме на персональний обліковий запис субсидіанта та пільговика в Ощадбанк, а все, що залишиться після оплати комунальних послуг протягом року, за результатами опалювального сезону енергоощадні українці зможуть забрати з банку готівкою.

admin

6 лютого, 2019