Подробиці підриву тунелю у Сибіру: росіяни визнали «диверсію» та масштабні наслідки

Новини Вінниці / Подробиці підриву тунелю у Сибіру: росіяни визнали «диверсію» та масштабні наслідки

Російські пропагандисти вимушені були визнати підрив вчора вночі Північномуйського тунелю у Бурятії. Його вже кваліфікували, як «диверсію». А місцеві слідчі порушили кримінальну справу за статтею «теракт».

«30 листопада невідомі підірвали вантажний склад на перегоні «Ітикіт-Окусікан», що складається з 50 вагонів (41 цистерна з дизельним паливом та 3 цистерни з авіаційним паливом). За словами локомотивної бригади, під час проходження тунелю знялася напруга, потяг загальмував. Поки члени бригади з'ясовували у чому справа, у тунелі почалося сильне задимлення - бригада закріпила потяг і покинула тунель», - пишуть російські ЗМІ, зокрема російський пропагандистський ресурс Baza.

Також пропагандисти вказують, що внаслідок вибуху 16 цистерн з голови потягу вигоріло, у двох цистерн в районі зливу виявили пробоїну. Після вибуху вдалося вивезти 14 цистерн, але подальше транспортування вагонів поки неможливе - вибух серйозно пошкодив рейки, а паливо їх затопило.

Окрім того, росіяни визнають, що пізніше у цьому районі було підірвано ще один склад. Чотири цистерни зі складу вигоріли, ще дві були пошкоджені вогнем. За попередніми даними, паливо розлилося на площу 150 квадратних метрів.

Нагадаємо, вибух на Байкало-Амурській магістралі, а саме в Північномуйському тунелі ім. Бессолова, який знаходиться на півночі Бурятії, перекрив шлях, що поєднував РФ з Китаєм. Його використовували зокрема для постачання військової техніки. Нині шлях паралізовано.

СБУ офіційно не визнає свою причетність до підриву, хоча неофіційно ще вчора українським ЗМІ пояснили, що у Сибіру була проведена операція спецслужби.

Під час руху вантажного поїзда нібито спрацювали 4 вибухових пристрої. На місці одразу почала працювати ФСБ. Російські пропагандисти заявили, що «причиною пожежі вантажного поїзда стало замикання кабельної мережі», щоб не підтверджувати диверсію за 7 тисяч км від кордону з Україною.

Олег Верлан

1 грудня, 2023