Під відомим російським «кавовим брендом» на Вінниччині працює церковна громада та кав’ярня

Новини Вінниці / Під відомим російським «кавовим брендом» на Вінниччині працює церковна громада та кав’ярня

Ось наприклад, на сайті Оратівської селищної ради Вінницької області повідомили, що місцеві посадовці провели робочу зустріч з місцевими рестораторами, а їх у містечку не так вже й багато – Оратівчанка, Каріне,Чебуречна, На околиці, Біла перлина і Coffee House.

Часи, коли на Вінниччині «шукали» зв’язки місцевого бізнесу з росіянами, вже у минулому. Тема не в тренді. Проте деякі народжені у РФ та відомі там бренди, ніби "привиди" продовжують блукати в нашому регіоні. І один з таких "привідів" Coffee House. Під такою назвою в Оратові працює кав’ярня, а у Вінниці - релігійна громада з власною культовою спорудою.

Трохи заглиблючись в  новітню історію зазначимо, що скандал, який нещодавно розгорівся в Україні відносно російськомовного меню в мережі Макдональдс, є дзеркалом також ж мовного скандалу, який був пов‘язаний саме з Coffee House  - російською мережею закладів швидкого харчування. Спалахнув він у вересні 2013-го. В київській кав‘ярні Кофе Хауз не було україномовного меню, а офіціанти кепкували над відвідувачами, які просили розмовляти з ними українською. Конфлікт набув такого розголосу, що згодом компанія (бізнес і нічого особистого) зобов‘язала персонал закладу спілкуватися з відвідувачами мовою, на якій ті звертаються.

Та як кажуть у відомому анекдоті «ложечки знайшлися, але осад залишився». В 2014 році Кофе Хауз, яка також використовувала латинізовану форму Coffee House, у Києві стала об‘єктом уваги громадських активістів, які проводили акції «Не купуй російське!». Відвідувача роздавали набої, активісти падали ніби замертво долілиць. Акція набула широкого розголосу, і мережу Кофе Хауз в Україні згодом продали.

Але бренд не зник, а здається «розчинився», як кава швидкого приготування. Його післясмак, тобто назва та логотип зі столичних вулиць перекочували в провінцію, зокрема і на Вінниччину. Правда, в дещо імпровізованому вигляді.

Ось наприклад, на сайті Оратівської селищної ради повідомили, що місцеві посадовці провели робочу зустріч з місцевими рестораторами, а їх у містечку не так вже й багато – Оратівчанка, Каріне,Чебуречна, На околиці, Біла перлина і Coffee House. Ми поспілкувались із власником кав‘ярні Coffee House в Оратові Анатолієм Крижанівським. Чоловік запевнив, що жодного відношення до мережі кав‘ярень, засновником якої є бізнесмен з Росії, немає.

«Просто сподобалась назва»,, – сказав Анатолій Крижанівський.

 

Власник також повідомив, що ніколи не використовував знак російської торгової марки Coffее House, тож і не сплачував коштів за його використання. Власне і росіяни до оратівського підприємця претензій фінансового чи іншого характеру не пред’являли. Тому що не могли. І не лише через війну між Росією та Україною. Справа в тому, що свого часу мережу Coffее House потихеньку почали «розкачувати» самі ж росіяни. І, ви не повірите, але все розпочалося з «мовного питання».

В 2011 році контора під назвою УФАС (Управление Федеральной антимонопольной службы) виставила мережі претензію, що в закладах використовують англомовну рекламу. Мовляв, що це за «Wi-Fi free», треба писати «беплатный вай-фай». Скоріше всього мова йде про перерозподіл ринку, але розуміючи певну абсурдність такого зауваження, у російcькомовній версії Вікіпедії, роблять спробу прикрасити  ситуацію:

«Иногда подобного рода недовольство провоцирует и само англоязычное название компании». Нажаль, в інтернеті знищені майже уся інформація щодо існування назви англійською.

Після таких «наїздів» компанія перетворюється з Coffee House на Кофе Хауз и реєструє торгову марку.

Якщо англійська назва сподобалась власнику кафе з Оратова, і сталось це дійсно випадково, бо на Вінниччині можна знайти ще кілька імпровізацій на тему «кавового будиночку», то ось молодіжна релігійна громада зробила невеличкий «ребрендинг» і назви і логотипу.

Coffee-House Vinnitsa - це назва молодіжної релігійної громади з власною спорудою для зборів по вулиці Пугачова.

https://naparise.com/ckeditor_assets/pictures/11588/content_05.jpg

Організація зробила ребрендінг зареєстрованого логотипу і проводить «за філіжанкою» кави проповіді з піснями для своєї пастви. На час карантину онлайн, але в «кав‘ярні» сподіваються й на відновлення зустрічей у реальному часі. Що спільного між кавою та духовним життям? Мабуть, атмосфера.

Додамо, автори публікацій жодним чином не намагаються скомпрометувати очільників закладу харчування та церковної громади. Пийте смачну каву в Україні!

admin

19 червня, 2020