Працівники мисливського господарства держлісгоспів Вінниччини «взяли курс» на зовсім новий напрямок у роботі – розведення крижня. Так, як вітчизняні лісгоспи працюють на самофінансуванні, вони постійно шукають шляхи надходження коштів, у тому числі і від мисливського господарства, побічного користування, реалізації різноманітного посадкового матеріалу.
Як зазначили у пресслужбі Вінницького ОУЛМГ, першими розводити крижня почали лісівники ДП «Дашівське ДЛМГ», які другий рік вирощують пернатих у качатнику, а цього року ще долучилися до розведення фазанів. Підприємство має статус дослідного, є спеціалізованим мисливським господарством.
Минулого року тут було споруджено качатник на території вольєру для напіввільного утримання мисливських тварин. Закупили маточне поголів’я крижня у кількості 70 голів. Цього року уже мають молодняк у кількості 150 голів. Каченят частково висиджують самки, а частково вигрівають у інкубаторах.
Для крижня створені комфортні умови, наближені до природних, є доступ до водойми, регулярна підгодівля, догляд, охорона. Надалі планується розширення качатника, адже полювання на крижня – досить популярне серед мисливців нашого краю. Цього року сезон полювання на пернатих розпочинається 8 серпня.
- Ми поки що починаємо цю справу. А от у майбутньому, розвівши достатню кількість качок, дашівські лісівники планують їх випускати у природне середовище, - розповів головний мисливствознавець підприємства І.В.Сірук. - Для водоплавної птиці це, звісно, водно-болотне середовище з відповідною рослинністю, очеретами, де би птиця мала змогу сховатися, безпечно вивести потомство, та відповідними природними кормами.