Сьогодні, 29 жовтня, у Тульчині, що на Вінниччині, взяли забір крові в овечок, яким вдалося вижили після ув'язнення і тортур у фурі в порту Чорноморська. Кров в столиці буде досліджена на зараження хворобами, які можуть бути небезпечними не лише для тварин, а й людей.
Забір здійснювали представники регіональної лабораторії Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області.
«Сьогодні проводили забір крові на дослідження на бактеріологічні хвороби та вірусні інфекції. Дали можливість вівцям трішки відпочити, підлікували їх, у багатьох множні забиття, переломи, обезводнення. Наше завдання доставити до регіональнальної лабораторії, попрацювати із біоматеріалом, відстояти його, відділити сироватку і доставити в Київ в науково-дослідний інститут. Він акредитованіий на такі дослідження.
Якщо підтвердиться та чи інша хвороба, діятимемо за інструкціями і настановами. Найнебезпечніше захворювання, яке може бути - це ящур, який передається різними способами, в тому числі і повітряним. За добу вірус на сотні кілометрів може розповсюджуватися», - каже начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Сергій Слободянюк.
Власниця стада вірить, що вівці за час знущання над ними не підхопили ніяких інфекцій. І хоче чим по скоріше забрати їх додому – на Дніпропетровщину, де знаходиться їхня ферма. Принаміні, каже Олена Сівінч, їй пообіцяли у Держпродспоживслужбі України віддати тварин, якщо підтвердиться, що вони здорові.
«На даний момент я не думаю ні про суди, ні про що інше. Хочу просто щоб пошвидше прийшли аналізи, які підтвердять, що тварини здорові і забрати їх на ферму тримати в нормальних умовах, вилікувати та відгодувати. Зараз є багато моркви, буряків, які принесли небайдужі, але овечкам не можна давати овочі. Перші дні даватимемо воду і сіно, так сказали волонтери. Поки тепло і немає дощів їх тут можна тримати, але це не ті умови, в яких тварини мають бути. З іншими тваринами на території Туреччини вівці не контактували, ніде не випускалися, тому думаю, що все має бути добре», - каже Олена Сівінч.
Нагадаємо, що 300 племінних овець вивезли поромом до Туреччини, однак замовник до порту не прибув, скоріш за все, каже власниця тварин, через економічну скруту. Живий вантаж повернувся в Україну. Але працівники підрозділу Державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті не давали дозволу на пропуск овець, мотивуючи тим, що в Туреччині вони могли заразитися небезпечними хворобами. І хоча доказів того, що тварини хворі немає, фура застрягла в районі поромної переправи з 12 жовтня. Цими вихідними змучених овечок доставили на Вінниччину. Півсотні тварин не пережили знущань.
«Скільки лишиться в живих, важко зараз сказати, адже є ще багато в критичному стані, є в непоганому стані, є придавлені», - каже власниця овець Олена Сівінч.