Благодійний ярмарок: єдність заради перемоги

Новини Вінниці /  Благодійний ярмарок: єдність заради перемоги

Вінницький ліцей № 27 зібрав майже 346 тисяч гривень на підтримку ЗСУ.

Нещодавно у Вінницькому ліцеї № 27 відбувся благодійний ярмарок під назвою «Об’єднуючи Європу – єднаємо Україну», метою якого було зібрати кошти для підтримки Збройних Сил України. Захід став черговим підтвердженням єдності та патріотизму учнів і їхніх родин, продемонструвавши, як спільні зусилля можуть зробити значний внесок у підтримку українських військових.

Благодійний ярмарок став четвертим та фінальним у цьому навчальному році. Організатори представили різноманітні страви автентичної української кухні та традиційні страви країн Європи. Особливим акцентом стали страви, включені до нематеріальної спадщини ЮНЕСКО: борщ, неаполітанська піца, французький багет, вірменський лаваш, хорватське печиво, таджицький та узбецький плов, а також кава по-східному.

«Це наш четвертий благодійний захід, фінальний у цьому навчальному році. Ми готувалися, як завжди, ретельно. Батьки також активно долучилися до заходу, готували традиційні українські страви: вареники, узвар, канапки з салом та борщ. Об’єдналися всі, адже маємо справді дуже важливу мету – допомогти воїнам, які боронять нашу землю на передовій», – розповіла старшокласниця Домініка.

Під час ярмарку відвідувачам пропонували придбати різноманітні страви, а також взяти участь у благодійному аукціоні, де були представлені такі лоти, як розписана гільза, ящик від снарядів, худі з патріотичним принтом та фото з підписами українських військових. Атмосферу заходу доповнювали виступи творчих колективів ліцею та «Караоке на майдані у ліцеї 27».

У результаті заходу вдалося зібрати рекордну суму – 345 тисяч 845 гривень. За словами заступниці директора ліцею Богдани Лютюк, ця сума дозволила перетнути позначку річних донатів у понад мільйон гривень. Протягом року ліцей проводив різні благодійні заходи, включаючи ярмарки та учнівську коляду, що дозволило зібрати значні кошти на підтримку українських військових.

«Зібравши майже 346 тисяч, ми перетнули позначку донатів за рік більш як у мільйон гривень. У березні ми зібрали понад 258 тисяч, перед тим ярмарок приніс 221 тисячу, а найперший – 168 тисяч. Також протягом навчального року, окрім благодійних ярмарків, було зібрано кошти в сумі 75 тисяч гривень під час учнівської благодійної коляди, майже 100 тисяч гривень учительських донатів для купівлі Mavic 3 PRO і коліматорного прицілу. Всі кошти підуть на потреби українських Захисників та Захисниць, а саме на придбання безпілотників», – підкреслила Богдана Лютюк.

Благодійні заходи Вінницького ліцею № 27 показують не лише здатність учнів та їхніх родин до самовіддачі, а й велику любов до своєї країни та її воїнів. Ліцей належить до мережі асоційованих шкіл ЮНЕСКО в Україні, що підкреслює важливість збереження та популяризації культурної спадщини. Такі заходи не лише сприяють зібранню коштів, але й формують у молоді почуття відповідальності та патріотизму.