Після випадків масового отруєння вуличною їжею у Києві у ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області розпочали перевірки місць продажу фаст-фуду. Вони тривають кілька тижнів, а кількість «точок», які припинили торгували постійно зростає.
За інформацією прес-служби ГУ Держпродспоживслужби, за цей час досліджено 234 об'єкти, що реалізують вуличну їжу, та 65 місць стихійної торгівлі. До обстежень інколи залучали поліцію та міграційну службу.
За виявлені порушення до адмінвідповідальності притягнуто 10 осіб. Винесено одну постанову про тимчасове припинення діяльності, а 46 суб’єктів закрили кіоски за власною ініціативою. Усім підприємцям інспектори надали приписи о необхідності вжити заходи задля усунення порушень.
У Головному управлінні визначили найбільш поширені порушення:
- відсутня державна реєстрація операторів ринку;
- відсутні проточна гаряча та холодна вода, системи водовідведення;
- незадовільний санітарно-технічний стан приміщень;
- профілактичні дезінсекційні та дератизаційні заходи не проводяться;
- не створенні умови для дотримання правил особистої гігієни, миття та обробки рук, інвентарю, тари;
- до роботи з продуктами харчування допускаються особи без особових медичних книжок;
- недотримання температурного режиму при зберіганні продуктів;
- для виготовлення страв використовувались продукти харчування (сировина) невідомого походження, без супровідних документів.
Але зважаючи на ці недоліки є великий сумнів, що існує можливість їх усунути. Приміром, якщо не передбачено централізоване водопостачання, то підприємець не зможе самотужки його провести у торгову «точку».
Ще один цікавий момент. Під час перевірок з обігу, за рішенням власника, вилучено 57 кг продуктів харчування невідомого походження, без маркування та супровідних документів, а саме як м’ясної продукції, так і супутніх продуктів (лаваш, майонез, сир твердий). Тобто виходить, що у 47 порушників вилучили у середньому трохи більше кілограму харчів.