Недільна служба 18 липня у храмі Покрову Пресвятої Богородиці села Вербовець Мурованокуриловецької громади закінчилася скандалом. Після 2,5 років церкву відчинили, але після конфлікту між селянами, її довелося знову зачинити до чергового рішення суду. Наразі саме поліція відповідає за збереження майна та те, аби представники обох громад, які є у селі, не перебували у приміщенні.
За офіційною інформацією, 14 липня у Держреєстр було внесено зміни про перейменування місцевої релігійної організації. За новими даними вона називається релігійною громадою ПЦУ. Також змінився керівник. Священик Олександр Лучин позбавлений посади. Новий очільник організації – Василь Андрушко. Проте парафіяни УПЦ МП не визнають перереєстрації.
«Два з половиною роки тому релігійна громада Вербовця Мурованокуриловецької ОТГ вирішила змінити приналежність і приєдналася до Православної Церкви України, — розповідає священик ПЦУ о. Сергій Орловський. – Увесь цей час тягнулися суди, але тепер релігійну громади вже зареєстрували. У 2013 році, коли громада ще була Московського Патріархату, місцевий храм Покрови Пресвятої Богородиці передали у користування громаді. А коли громада перейшла до ПЦУ (на що є відповідний акт), то й храм відповідно теж має належати їй».
Він пояснює, що поки оформлювалися документи церква була опечатана, а служби проводилися просто неба. Втім, крапку у цьому питанні начебто поставлено.
«У неділю ми увійшли у храм і провели Службу. Але після цього прихильники Російської Церкви почали виносити майно з храму, зривали рушники, знімали ікони. Я пояснюю, що громада переходить до ПЦУ разом з усім майном, що їй належить. Але місцевий священик УПЦ МП о. Олександр Лучин з цим не погоджується», - зазначає о. Сергій Орловський.
«До з’ясування обставин» правоохоронці повернули храм у той стан, у якому він перебував в останній час. Нібито через певні формальності в акті прав на майно. Представники влади не намагаються схилятися у той чи інший бік та підтримувати парафіян різних конфесій. Як варіант запропонували у форматі круглого столу в ОДА обговорити існуючу проблему.
«Я бачила, як прихильники ПЦУ зірвали замки і зайшли до церкви. При мені ніхто нічого не виносив з храму, а я там провела пів дня. Прихильників ПЦУ було у кілька разів більше. Від Російської Церкви — зо два десятки людей і сто п’ятдесят від ПЦУ, – розповіла «ЗЗ каналу» голова Мурованокуриловецької ОТГ Галина Цибульська. – Це була моя пропозиція опечатати храм і дочекатися рішення суду, що й зробила поліція. Мені, як голові громади, соромно за таку поведінку людей».