В уряді відмовилися від проєкту будівництва швидкісної залізниці між Києвом і Одесою через Умань. Проте, за словами заступника міністра фінансів Олександра Кави, існують інші більш затребувані «маршрути», на які виділятимуть кошти. Частково вони стосуються Вінниці та Вінницької області.
Як розповів посадовець, якого зараз пророкують в заступники міністра інфраструктури, в інтерв'ю mintrans.news, замість побудови «з нуля» швидкісної залізниці між Одесою і Києвом кошти витратять на реконструкцію і розвиток вже існуючої автомобільної дороги М05 «Одеса – Київ» з доведенням її до стандартів автобану з дозволеною швидкістю в 130 кілометрів на годину. Таким чином, потяги і надалі курсуватимуть через Вінницю.
О.Кава вважає, що більш ефективно будівництво швидкісних залізниць у «східному» напрямку - до Полтави, а далі на Харків, Дніпро і Запоріжжя, і, у віддаленій перспективі, на Донецьк, що, в підсумку дасть ефект для 10-11 мільйонів громадян України. Також відзначено «західний» напрямок - через Вінницю, Хмельницький, Тернопіль та Львів.
«Перспективним напрямком також є маршрут Київ-Вінниця-Хмельницький-Тернопіль-Львів, щоб в подальшому з'єднати його з європейською мережею залізниць. Цей транспортний коридор цікавий з точки зору кількості великих міст на його трасі - при протяжності лінії в 500 км він забезпечить зв'язок столиці відразу з чотирма обласними центрами, а також дозволить істотно поліпшити зв'язок столиці з Чернівцями, Івано-Франківськом та курортами Прикарпаття», - підсумував Кава.
За словами заступника очільника Мінфіну, у держбюджеті-2021 закладено понад 4 млрд грн. на закупку вагонів та електрифікацію трьох ділянок, зокрема ст..Т.Шевченка-Черкаси, що у майбутньому дозволить пустити «Інтерсіті» за маршрутом Харків-Черкаси-Біла Церква-Вінниця-Львів.
«Також сподіваюся, в 2022-2023 роках вийде електрифікувати у Вінницькій області ділянку Вапнярка - Ладижин, щоб з'єднати Ладижин, де знаходиться Ладижинська ТЕC, і селище Тростянець прямими електропоїздами з обласним центром Вінницею», - зазначив О.Кава.