АТ «ДніпроАзот» пропонує АМКУ погодитися на пропозицію, яка зазначена у листі підприємства від 2 липня щодо підвищення цін на реагент, який використовують у більшості комунальних підприємств водо канальної галузі. Якщо комітет пристане на пропозицію, компанія запустить хлорну групу цехів, що за кілька тижнів дозволить зняти напругу в Україні, оскільки нині більшість водоканалів через відсутність рідкого хлору на межі зупинки.
Саме рідкий хлор використовується для обробки води, щоб вона стала придатною для споживання. На минулому тижні стало відомо, що «ДніпроАзот» зупиняється, а з дефіцитом реагенту стикуються майже повсюди. Наприклад, у Дніпрі його запаси мали скінчитися з ранку 17 липня, у Києві – їх достатньо на місяць.
Поки виробник, а це підприємство пов’язують з бізнесменом Ігорем Коломойським, шантажує українців, у кожному місті розробляють власну схему забезпечення людей необхідним мінімумом в разі зупинки місцевого водоканалу.
«Наскільки мені відомо від головного інженера КП «Вінницяоблводоканал», рідкого хлору на підприємстві залишилося на тиждень роботи. За словами фахівців, подавати технічну воду, тобто без обробки, у мережу не є вірним рішенням», - пояснив начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційної і оборонної роботи та режиму секретності Вінницької міської ради Олег Парфілов.
Сьогодні однозначно ніхто не може сказати, чи зупиниться підприємство у разі нестачі реагенту. Без обробки хлором вода є технічною – її не можна використовувати як питну. Але навіть для такого випадку вже розроблені певні заходи для забезпечення вінничан питною водою.
«Ми проаналізували відомості по свердловинам та автоцистернам. Підвозити воду жителям будуть в «ручному» режимі. Звісно, стовідсотково потреби задовольнити не вдасться. Обмеження будуть. Це зрозуміло. В першу чергу забезпечимо лікарні та дитячі установи, в другу – райони багатоповерхівок. Алгоритми вже відпрацьовані, остаточно затвердимо їх за добу до відключення водоканалу», - зазначає Олег Михайлович.