У той час як українські посадовці вимагають від світу рішучого засудження російських злочинів, вітчизняні суди доволі лояльні до тих, хто схвалює вбивства співвітчизників. Так, Вінницький апеляційний суд пом’якшив покарання місцевій прихильниці «руського світу», яка підтримувала політику Кремля.
Як повідомляє пресслужба ВАС, суд частково задовольнив апеляційну скаргу захисника вінничанки А., обвинуваченої у пропаганді війни. Відтак вирок міського суду у частині призначеного покарання змінив: із року позбавлення волі на тримісячний арешт, який є реальною мірою покарання з ізоляцією від суспільства.
Під час апеляційного розгляду адвокат просив звільнити його підзахисну від ув’язнення, яке призначив місцевий суд з іспитовим строком один рік. Наголошував, що жінка займається волонтерством: допомагає внутрішньо переміщеним особам та захисникам України. За свою благодійну діяльність відзначена грамотами і подяками. Загалом має позитивні характеристики, працює в аптеці, доглядає 87-річну матір.
Засуджено ж 67-річну вінничанку за те, що в лютому-березні 2022-го на своїй сторінці в соцмережі «Одноклассники» вподобала та поширила зображення з такими текстами: «В Эстонии ждут нападения РФ в ближайшее время. В очередь, сукины дети, в очередь! Российскую оккупацию еще нужно заслужить» та «Я строю мир, я люблю мир. Но воевать я умею лучше всех! С уважением, …». За висновками експерта, у цих матеріалах містяться публічні заклики до розв’язування воєнного конфлікту.
На судовому засіданні обвинувачена, до речі, уродженка російського Омська, вину визнала. Про те, що, як вона каже, лайкнула і поширила чиюсь нісенітницю, шкодує. Пояснила ці вчинки своєю громадянською інфантильністю.
«Призначаючи пенсіонерці покарання, колегія Вінницького апеляційного суду під головуванням Сергія Бурденюка врахувала характер кримінального правопорушення, ступінь його тяжкості та дані про особу обвинуваченої, зважила на наявність пом’якшуючої покарання обставини і відсутність обтяжуючих», - йдеться у повідомленні.
Тиску на суд не має бути, але суспільство повинно визначитись – за такого лояльного ставлення до «пропагандистів війни», можливо, не варто ображатись на американців чи європейців, які не поділяють думку про «поганих росіян».