З колонії наповнювали «злодійський общак»: у вінницькій в’язниці діяло потужне шахрайське угрупування

Новини Вінниці / З колонії наповнювали «злодійський общак»: у вінницькій в’язниці діяло потужне шахрайське угрупування

У вінницькій тюрмі кіберфахівці СБУ та співробітники кіберполіції викрили підпільний кол-центр, який обкрадав клієнтів провідного українського банку. Загалом угрупування нараховувало близько 30 «співробітників», більшість з яких перебували за ґратами. Прикидаючись співробітниками банку, вони масово видурювали гроші з карток українців. Чи був у них спільник у фінустанові, наразі не доведено.

«На рахунку» зловмисників майже 70% усіх шахрайським схем, які коли-небудь застосувались до одного із провідних держбанків України. При цьому кількість ошуканих клієнтів становить десятки тисяч потерпілих», - повідомляють в управлінні СБУ у Вінницькій області.

Комплексні заходи з ліквідації шахрайської схеми проводили співробітники СБУ в Харківській області спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

За даними слідства, учасниками схеми, а це майже 30 в’язнів Вінницької колонії, відбуваючи строки, обдзвонювали вкладників фінустанов і під виглядом надання онлайн послуг викрадали у них кошти.

У СБУ зазначають, що незаконну діяльність організував так званий «смотрящий» за однією з виправних колоній Вінниччини, в’язень-кримінальник на прізвисько «Гєша».

«До незаконної діяльності він залучив до 30 осіб, більшість з яких відбували «строки» у тюрмі, або їхніх спільників, що вже вийшли «на волю».

Фігуранти телефонували клієнтам банку та представлялись «співробітниками служби безпеки» фінустанови. Під час таких розмов зловмисники повідомляли вкладникам, що їхні розрахункові картки нібито намагаються зламати шахраї», - вказується у повідомленні.

Потім зловмисники пропонували громадянам перевести кошти на так званий «безпековий рахунок» через онлайн-додаток, щоб «вберегти заощадження від викрадачів».

«Таким чином фігуранти вводили потерпілих в оману та змушували їх переводити свої гроші на підконтрольні банківські рахунки шахраїв. Після цього їхні спільники «на волі» знімали готівку та передавали її в «злодійську касу», - зауважили у СБУ.

Під час 27 одночасних обшуків за місцями перебування учасників угруповання вилучено:

мобільні телефони, ноутбуки, sim-картки операторів мобільного зв’язку та чорнові записи, якими користувалися зловмисники;

банківські картки та гроші, здобуті злочинним шляхом.

На підставі зібраних доказів 10 зловмисникам повідомлено про підозру за різними статтями Кримінального кодексу України:

2 особам – за ч. 2 ст. 255-1 (встановлення та поширення злочинного впливу, вчинене в установах виконання покарань), ч. 4 ст. 190 (шахрайство);

1 особі – за ч. 5 ст. 255 (створення, керівництво злочинною організацією собою, яка перебуває у статусі суб’єкта підвищеного злочинного впливу, в тому числі у статусі «злодія в законі», ч. 4 ст. 190 (шахрайство);

7 особам – за ч. 4 ст. 190 (шахрайство).

П’ятьох зловмисників затримано, ще п’ятьох фігурантів-в’язнів – переведено до дисциплінарного ізолятора виправної установи. Крім того, вирішується питання щодо повідомлення про підозру ще 17 учасникам злочинної організації.

27 листопада, 2023