З Гайсинського ІТТ прокуратура звільнили неповнолітнього, який погрожував поліцейським

Новини Вінниці / З Гайсинського ІТТ прокуратура звільнили неповнолітнього, який погрожував поліцейським

Під час перевірки додержання вимог законодавства щодо поміщення та утримання осіб в ізоляторі тимчасового тримання № 3 обласного главку поліції Гайсинською окружною прокуратурою виявлено факт незаконного затримання слідчим поліції 17-річного підлітка. Хлопець є підозрюваним у справі про погрозу правоохоронцям. Прокурори змусили його відпустити.

Під час перевірки додержання вимог законодавства щодо поміщення та утримання осіб в ізоляторі тимчасового тримання № 3 обласного главку поліції Гайсинською окружною прокуратурою виявлено факт незаконного затримання слідчим поліції 17-річного підлітка. Хлопець є підозрюваним у справі про погрозу правоохоронцям. Прокурори змусили його відпустити.

Про це повідомляють у пресслужбі Вінницької обласної прокуратури .

Неповнолітній має статус підозрюваного у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 345 КК України (погроза працівнику правоохоронного органу у зв'язку з виконанням ним службових обов'язків).

«Згідно з ч. 2 ст. 492 КПК України, затримання та тримання під вартою можуть застосовуватися до неповнолітнього лише у разі, якщо він підозрюється або обвинувачується у вчиненні тяжкого чи особливо тяжкого злочину.

Враховуючи, що інкримінований неповнолітньому злочин, відповідно до ст. 12 КК України, відноситься до нетяжких злочинів, за вказівкою керівника Гайсинської окружної прокуратури незаконно затриманого підлітка було негайно звільнено з ізолятора тимчасового тримання», - зазначається у релізі прокуратури.

Також прокуратурою ініційовано перед ГУНП у Вінницькій області проведення службового розслідування за фактом незаконного затримання неповнолітнього.

Макс Мельник

27 липня, 2021