Оскільки коронавірусна хвороба не збирається відступати, вінничанам необхідно не забувати про засоби захисту. Поки фармацевти по всьому світу шукають ефективні ліки від COVID-19, вчені проводять дослідження матеріалів, які використовуються для пошиття захисних масок.
Як пише Daily Mail, вчені Університету Флориди дослідили різні матеріали й форм індивідуальних засобів захисту, аби знайти найкращий варіант для уповільнення поширення крапель, що несуть збудника небезпечної хвороби.
Згідно результатів експерименту, нещільні маски й бандани, пов'язані на обличчя, показують найгірші результати в уповільненні біологічних рідин під час чхання або кашлю людини.
Учені стверджують, що краплі з коронавірусом, котрі поширюються від людей, які не носять маски, найкраще стримує складена в декілька шарів бавовняна носова хустка.
Отже, найефективнішими в боротьбі з поширенням коронавірусу лідерами є конусоподібні або саморобні багатошарові тканинні маски.
Це пояснюється тим, що такі маски можуть значно скоротити швидкість і діапазон дихальних потоків, хоча і з деяким витоком через матеріал і невеликі проміжки з боків.