
«Апарат штучної вентиляції легенів (ШВЛ) високого класу для Вінницької обласної клінічної інфекційної лікарні передали від «Фонду Ріната Ахметова». Про це у Facebook вчора, 1 грудня написав голова Вінницької ОДА Сергій Борзов. Проте він «приховав» деякі деталі…
Про все по черзі. По-перше, Вінницької обласної клінічної інфекційної лікарні де-юре не існує. Відповідного рішення про перейменування облрада, як власник, не приймала. Хоча ідея С.Борзова про створення такого закладу на базі СНІД-центру заслуговує на повагу.
Очільник області у дописі зазначає, що «відсьогодні в лікарні є вісім ШВЛ: 2 високого класу, 5 середнього класу, 1 низького класу». Чи багато лікарень, де лікують «коронахворих», здатні похизуватися таким потужним «набором»?.. Ймовірно, заклад найближчим часом планують зробити базовим для лікування таких пацієнтів.
«Країни, області, міста – всі на самозбереженні. Медичні товари стали дефіцитом», - пише губернатор, наче забуваючи про те, що на рівні держави кажуть про майже 100%-у забезпеченість усім необхідним.
Це друге… В уряді кажуть про інше. Мабуть, у даному випадку потрібно було подякувати спонсорам, тому С.Борзов вказує, що «корпоративна соціальна відповідальність вже стала обов'язковою частиною стратегії будь-якої великої компанії».
«Тому я вдячний сьогодні за подарунок для інфекційного відділення обласного СНІД-центру. Це апарат штучної вентиляції легень від благодійного «Фонду Ріната Ахметова», який об’єднав зусилля самого фонду, бізнесу і компанії ДТЕК, а також громадську організацію «Рада людей» та товариство «Сучасна лікарня».
ШВЛ - це необхідна складова надання медичної допомоги хворим на корорнавірусну хворобу. Подарований апарат високого класу - його вартість понад 600 тисяч гривень.
До речі, у травні від «Фонду Ріната Ахметова» Вінницька область отримала 2875 експрес тест-систем для оперативного та своєчасного обстеження медичних працівників екстреної медичної допомоги», - додав пан Сергій.
Тепер про третє. Структури Р.Ахметова переважно піклуються соціальними питаннями у східних регіонах. Є певний поділ. За Вінниччину відповідають інші «великі компанії». За неофіційною інформацією, ДТЕК «підштовхнули» до надання «гуманітарної допомоги» через певні ускладнення, на які може вплинути влада, у Ладижині. Аби їх уникнути, фонд «погодився» передати дороговартісну техніку. Так, це припущення. Його документальне підтвердження редакція розраховує отримати найближчим часом.
А що у цьому поганого, якщо бізнесу «нагадують» про те, щоб «об’єднати зусилля»? Відповідь на це питання в іншій площині.