Всі квитки розкуплені: у Вінниці готуються до світової прем'єри про Квітку Цісик, кошти від якої підуть на купівлю пересувного мамографа

Новини Вінниці / Всі квитки розкуплені: у Вінниці готуються до світової прем'єри про Квітку Цісик, кошти від якої підуть на купівлю пересувного мамографа

До прем'єри вистави про американську співачку українського походження Квітку Цісик, яку 4 квітня покажуть на сцені Вінницького обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. К. Садовського, залишилося більше тижня. Останній квиток на перший спектакль був придбаний вчора, 27 березня.

До прем'єри вистави про американську співачку українського походження Квітку Цісик, яку 4 квітня покажуть на сцені Вінницького обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. К. Садовського, залишилося більше тижня. Останній квиток на перший спектакль був придбаний вчора, 27 березня.

Прем'єрний показ приурочено до 65-річчя від Дня народження американської співачки українського походження. Символічно, що саме 4 квітня народилася Квітка Цісик, яка померла від раку грудей, не доживши кілька днів до свого 45-річчя.

"Ідея поставити саме вінницькою трупою виставу зародилася близько 2 років тому, коли ми тільки почали реалізовувати проект "Квітка". На одному з концертів пам’яті Квітки Цісик мене вразила озвучена статистика, що біля 40% смертей від раку молочної залози є наслідком несвоєчасної діагностики захворювання. Тоді вирішили придбати пересувний мамограф. Результат бачимо вже сьогодні, тож потрібно рухатися далі", - розповів голова облдержадміністрації  Валерій Коровій.

Частина коштів від куплених квитків на виставу піде на купівлю другого пересувного мамографа.

"В жовтні 2016 року нам був переданий пересувний мамограф – перший на Вінниччині і один з перших в державі. З того часу він відпрацював у 20 районах області, було оглянуто майже 4300 жінок. У 30%  виявлена та чи інша передракова патологія. Більшість вінничанок направлені для подальшої діагностики та лікування в Подільський регіональний центр онкології. На жаль, у 13 жінок діагностовано рак. Завдяки роботі мамографа, нам вдалося знизити відсоток занедбаних випадків раку молочної залози до 3,3%", - зауважив головний лікар Подільського регіонального центру онкології Володимир Шамрай.

Режисер-постановник вистави "Kvітка" Таїсія Славінська розповіла, що роль головної героїні буде виконувати молода актриса театру Тетяна Фролова, яка тільки починає свій акторський шлях.

"Актриса дуже схожа на співачку, думаю, вона зможе передати душу Квітки, її легкість і ту всесвітню любов до України, до пісні. Звичайно, ми хвилюємось і чекаємо усіх на прем’єрі", - зазначила Таїсія Славінська.

Водночас продюсер соціально-благодійного проекту "Незабутня Квітка" Алекс Гутмахер зазначив, що вистава приречена на успіх.

"Я хочу щоб вінницький театр із спектаклем про Квітку Цісик поїхав у турне всією Україною. Маю надію, що виставу побачать за кордоном, перш за все українська діаспора... Нас вже чекають у США, Канаді. Ця імпреза – це величезний крок, здійснений завдяки людям, котрі особисто відчули і зробили грандіозну справу. Адже врятоване життя жінок – це нація", - підкреслив Алекс Гутмахер, який особисто був знайомий із легендарною співачкою.

Після прем'єри 4 квітня у Вінниці, уривок із вистави вінницькі артисти покажуть у Києві в Національній опері України, де 7 квітня відбудеться великий концерт до 65-річчя Квітки Цісик.

Саша Григоровська

28 березня, 2018