Співробітниці Вінницького обласного краєзнавчого музею Маргарита Журунова та Наталка Захарчук зробили спільний проєкт. Художниця створила зображення тварин, які мешкали на території Вінницької області, науковець розповіла про їхня життя, поведінку та характер.
Про це йдеться на сторінці музею в соцальній мережі FB.
«Шановні батьки та діти, щоб Ви з користю та задоволенням проводили час, пропонуємо музейні розмальовки давніх травоїдних тварин, які жили в різні геологічні часи на території нашого краю», - йдеться в інформації.
Музейники дають посилання, за якими можна завантажити розмальовки.
Мамонт — вимерла тварина з родини слонових. Для нього характерні великі розміри тіла, від кінчика хобота до хвоста вкритого довгою рудою шерстю, та довгі бивні. Мамонти були дуже спокійними і абсолютно неагресивними.
https://drive.google.com/…/1dhw9jEu5Tjzc3EbTQa6_D7S_A…/view…
Шерстистий (волохатий) носоріг - вимерлий вид носорогів. Це друга за величиною після мамонта тварина, яка мешкала на території нашого краю. Мав два роги на голові, а тіло вкривало довге хутро темно-рудого кольору. Шерстисті носороги були буже агресивними тваринами.
https://drive.google.com/…/1MTzHgBWMRBja1kDIo8OAKjoQC…/view…
Мастодонт – вимерла хоботна тварина. Кремезної будови, в порівнянні з мамонтами мав короткі ноги та довге тіло. У більш давніх видів було дві пари бивнів на верхній і нижній щелепах.
https://drive.google.com/…/1M0daqdc2-Urj4qUE60z9ee02U…/view…
Тур – пращур свійського бика. Це була велика тварина з важкою головою, довгими розвиненими рогами, високими, міцними кінцівками, чорної масті. Відзначався великою силою, швидкістю та злим норовом.
https://drive.google.com/…/1tbOtJX_94G6U_jc77aG_MJhKm…/view…
Зазначимо, що малюнки потрібно скачати, а потім роздрукувати на принтері.
Також музейнки після карантину запрошують інтерактивну ігрову екскурсію для дітей 5-9 років «Мамомнт Вінні та його друзі: подорж у минуле». Додаткова інформація за телефоном: 068 725 49 57.