Державна установа «Вінницька обласна фітосанітарна лабораторія» сьогодні відзначає новосілля, адже переїхала до оновленого приміщення. Донедавна лабораторія, що входить до складу управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, знаходилася офісній будівлі на Келецькій.
Аби створити лабораторії умови, які будуть відповідати діючим стандартам, її переселили в більшу будівлю в мікрорайоні Пирогово. Там зробили ремонт, який вартував понад 900 тисяч гривень. Нову домівку державної установи вже встигли відвідати голова Держпродспоживслужби України Володимир Лапа, керівник обласної державної адміністрації Валерій Коровій, директор департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва – Головний державний фітосанітарний інспектор України Андрій Челомбітко та начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Григорій Сидорук.
«За сучасними вимогами і українського законодавства, і міжнародного, всі лабораторії мають бути акредитовані. І саме ця лабораторія відповідає усім необхідним для акредитації вимогам», - зауважив голова Держпродспоживслужби України Володимир Лапа.
За його словами, окрім відділів, які тут вже працюють, є необхідність у забезпеченні проведення вірусологічних досліджень та придбанні окремих додаткових приладів. Ці завдання, за словами Володимира Лапи, стоятимуть на перспективу.
На важливості роботи Вінницької обласної фітосанітарної лабораторії наголосив і голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій.
«Вінниччина є найбільш потужним аграрним регіоном України. Через призму формування конкурентного середовища господарники опановують нові ринки збуту. Ми бачимо, що географія експорту сьогодні різко зросла, і, з огляду на це, вимоги, які є сьогодні на світових ринках продовольства, потребують висновків лабораторії фітосанітарної служби. Це стосується не тільки сільськогосподарської продукції в класичному розумінні. Мова йде про якісні поставки деревини. До прикладу, в лісах Вінницької області є низка шкідників, які завдають шкоди насадженням сосни, ялини, і на сьогодні ми бачимо тут групу спеціалістів, яка працює над новими, сучасними механізмами боротьби з такими шкідниками», - сказав Валерій Коровій.
Голова обласної державної адміністрації зауважив, що нині з керівництвом Держпродспоживслужби України обговорюється питання щодо розширення можливостей лабораторії на дослідження вірусних компонентів, а це дозволить удвічі збільшити надання відповідних послуг.
«В цілому, це крок у завтрашній день. Тому що відкриваються надзвичайно потужні можливості для експорту продукції, надання якісних сервісних послуг для тих компаній, представників аграрного бізнесу, переробної промисловості, які прагнуть поставляти свою продукцію на нові ринки», - підкреслив Валерій Коровій.