Працівниками відділу боротьби з відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом ГУ ДПС у Вінницькій області впродовж 2020 року виявлено 263 факти підозрілих фінансових операцій на суму 217 млн грн. Про це заявив заступник начальника Головного управління Віктор Нижник.
Крім того, за словами посадовця, у 2020 році на адресу структурних підрозділів ГУ ДПС у Вінницькій області підготовлено та передано інформацію за 20-ма суб’єктами господарювання щодо ухилення ними від сплати податків за операціями з нерухомим майном, порушення порядку застосування спрощеної системи оподаткування, ухилення від сплати податку на прибуток, податку з доходів фізичних осіб за операціями з пов’язаними особами, тощо. Сума податкових ризиків, при цьому, склала 195,3 млн грн.
Також надано пропозиції по 10-ти суб’єктах господарювання щодо здійснення відносно них контрольно-перевірочних заходів шляхом включення їх до Плану-графіку проведення документальних перевірок та організації здійснення документальних перевірок.
За словами Нижника, типовими порушеннями законодавства, що в подальшому призводять до легалізації коштів одержаних злочинним шляхом, виявлених в ході проведення аналітичних досліджень були:
- завищення вартості робіт (послуг), що фінансуються за рахунок бюджетних коштів;
- використання в господарській діяльності СГД з ознаками фіктивності;
- експортні операції з сільськогосподарською продукцією невідомого походження, яку неможливо відслідкувати по ланцюгу постачання та яка ймовірно придбана за готівкові кошти без оформлення відповідних документів.
Віктор Нижник нагадав, що загалом упродовж 2020 року працівниками відділу складено та передано до правоохоронних органів 52 висновки аналітичних досліджень із сумою виявлених збитків 440 млн грн, що містять ознаки кримінальних правопорушень.
Проте жодних назв компаній чи прізвищ керівників він не назвав, що свідчить про те, що доказова база не є ідеальною, а суб’єкти господарювання оскаржують закиди податківців.