Вінницькі податківці попереджають про санкції до тих, хто завищуватиме ціни на соціально значимі товари

Новини Вінниці / Вінницькі податківці попереджають про санкції до тих, хто завищуватиме ціни на соціально значимі товари

Якщо держава встановила фіксовані ціни на певний перелік товару, то вінницький бізнес має дотримуватись встановлених «правил». Не час для надприбутків. Порушників притягатимуть до відповідальності.

Про це повідомляє сектор інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Вінницькій області.

«Відтепер і до припинення або скасування воєнного стану в Україні, податкові органи здійснюватимуть контроль за дотриманням платниками податків вимог законодавства щодо встановлених державою фіксованих цін, граничних цін та граничних рівнів торговельної надбавки (націнки), крім контролю цінової і тарифної політики у сферах енергетики та комунальних послуг шляхом проведення фактичних перевірок», - йдетсья у повідомленні.

Зазначена норма передбачена Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо адміністрування окремих податків у період воєнного, надзвичайного стану» від 1 квітня 2022 року № 2173-IX податковим органам, тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану в Україні, надано повноваження на здійснення державного контролю (нагляду) та спостереження у сфері ціноутворення відповідно до Закону України «Про ціни і ціноутворення».

Відтак податківці здійснюватимуть перевірки у наступних випадках:

- отримання у встановленому законодавством порядку від державних органів або органів місцевого самоврядування інформації, що свідчить про можливі порушення платником податків законодавства про ціни і ціноутворення;

- отримання письмового звернення покупця (споживача), оформленого відповідно до закону, про порушення платником податків установленого порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

«До бажаючих заробити у цей непростий для країни час, встановлена законодавством відповідальність – вилучення необґрунтовано одержаної виручки та штраф», - зазначають податківці.

Тож ГУ ДПС у Вінницькій області радить платникам регіону дбати не тільки про свої надприбутки, а й думати про інших, та не допускати необґрунтованого підвищення цін на товари, що мають істотну соціальну значимість для населення.