Незвичайна вінницька пара за кілька днів стала майже «подружжям листопада». Про молодят пишуть, їм бажають щасливого життя принаймні найближчі п’ять років, а за відсутністю фото чоловіка з дружиною у Facebook вже почати створювати жартівливі «шаржі».
Одруження по розрахунку, щоб не потрапили до армії, було розповсюдженим явищем ще наприкінці 1980-их. Тоді хлопці брали шлюб, а потім домовлялися за «довідку про вагітність» дружини, яку несли у військкомат. Хоча часи змінилися, але в пам’яті середнього покоління ще свіжі згадки про способи, як «закосити» від служби… Батько призовника має чудово пам’ятати той період та як «косили» від армії у свій час його однолітки.
Лише 25 жовтня 22-річний хлопець отримав повістку про те, що він має з’явитися до комісаріату, щоб пройти строкову службу, як вже 31-го він одружився. Наречена – 79-літня сестра його бабці, до того ж інвалід І групи. Тобто за дружиною потрібен постійний догляд.
У місцевому РАГСі не мали підстав відмовити парі у реєстрації шлюбу, хоча і чудово розуміли, що молодий чоловік відверто знущається над працівниками, коли у будній день погоджується на несвятковій церемонії казати про намір жити разом з літньою жінкою.
Як зазначив Вінницький міський військовий комісар Олександр Данилюк, з тільки що одруженим хлопцем прийшов його батько та пояснив, що той до армії не піде – має дивитися за дружиною. Пізніше журналістам батько додав, що син з дружиною «проживатимуть у Нью-Йорку», тому на спілкування з ними можна не розраховувати.
Тепер молодому варто уважно піклуватися за здоров’ям «половинки» хоча б найближчі п’ять років, оскільки призвати до армії його можуть до 27-річного віку. Чи насправді молодят відправили до Америки, чи вони мешкають у Вінниці, але кожний в своїй оселі, питання другорядне. «Нерівний шлюб» вже став приводом для глузування, а наречений – «зіркою».
Олег Верлан