Навчальний рік у школах Вінниччини розпочався лінійками, але за кілька днів дітей цілими класами почали відправляти на карантин. Система освіти потребує трансформації, але ні батьки, ні педагоги до цього не готові. Що з цим робити, сказати складно, але, напевне, перш за все варто заспокоїтись...
Система освіти в Україні, пережила чимало змін, і одним із таких переломних моментів був 1954 рік.
Зазначимо, що у царській Росії дівчата та хлопці, які мали певні привілеї, навчалися окремо. З приходом у Росії до влади більшовиків постановою народного комісаріату освіти РСФРР від 31 травня 1918 у всіх типах навчальних закладів було запроваджене спільне навчання. До того ж навчання було безкоштовним.
Встановлення радянської влади в Україні поширило цю норму на її теренах.
Окрему жіночу освіту впровадили в СРСР з 1 вересня 1943 по 1 липня 1954 рік тільки в обласних, крайових, столичних і великих промислових містах держави. У цей же період відновилася практика оплати за навчання в старших класах (8—10 класи) - 150—200 карбованців на рік.
Вінничанин Слава Іванчук у соціальній мережі Facebook розмістив фото учнів першого класу, в якому навчались виключно хлопчики, датоване 1953 роком з проханням відгукнутися.
Також є фото цього ж класу, на якому поряд з учителькою і дівчатка, і хлопчики. Автор зазначає, що це фото 2-В класу, але це викликає певні сумніви, адже дітки значно доросліші, і вже з піонерськими галстуками. Натомість, ті хто навчався у радянській школі, пам‘ятають, що в молодшій школі діти були "жовтенятами".
Тож ті, хто пізнають себе на фото, можуть розповісти і про перехід до "спільного" навчання, і уточнити рік, в який були зроблені світлини.
В якості резюме зазначимо, що, напевне, такі зміни не викликали у батьків особливого задоволення, вони теж хвилювались, думали, чи не відволікатимуться діти на «зайві» розмови, чи не фліртуватимуть замість того, щоб вчитись. Та врешті решт все минулось. Діти знайшли свою дорогу в житті. Нині ж практика "роздільного" навчання викликає більше здивування і нерозуміння.