Оприлюднені соціологічною групою «Рейтинг» висновки досліджень думки українців вказують не лише на симпатії та антипатії респондентів, але й цікаві регіональні розбіжності. Вони стосуються не тільки того, що у західних областях більшість опитаних підтримує вступ до НАТО, а у східних схиляється до Митного союзу. Різняться навіть ставлення до корупції. Хоча вінничани відрізняються тим, що підтримують місцеву владу, але й вони переконані, що ситуацію з цих ганебним явищем виправити майже не вдалося.
Наприклад, лише 16% вінничан переконані, що у порівнянні з 2013 року рівень корупції став нижчим. Натомість 34% вважають, що він виріс, а 39% - впевнені у тому, що залишився таким самим.
Де з стикаються з корупцією? Так, 19% вінничан зазначили, що у медичних закладах, 13% - у закладах освіти, по 4% - у поліції та реєстраційних і дозвільних структурах. В інших службах відсоток коливався від 1 до 2.
Втім, коли у вінничан запитали, з яким видом корупції їм довелося зіштовхнутися, вони відповіли, що найчастіше з кумівством (20%) і діяльністю, спрямованою на задоволення особистих інтересів замість інтересів громадян (18%). Про нерозслідування на непритягнення до відповідальності корупціонерів заявили лише 12% опитаних, а про крадіжки публічних коштів – 9%. Про вимагання хабара зізналися 5% респондентів. Не стикалися з проявами корупції 41%, а ще 9% було важко визначитися.
До речі, кумівство вважають найпоширенішим проявом також в Ужгороді (37%), у Запоріжжі (31%), Хмельницькому (28%) і Полтаві (26%).