Під час черговій сесій сесії міськради 30 березня мер Сергій Моргунов презентував проект розвитку велоруху у місті. Його мають впроваджувати при фінансовій підтримці Швейцарського бюро співробітництва в Україні міськрада, ТОВ «Некстбайк Україна» та КП «Вінницька транспортна компанія» (ВТК). Проект передбачає створення 15 пунктів прокату по 10 велостійок у кожному, де містяни зможуть «орендувати» велосипед.
За словами міського голови, потужна німецька компанія Nexbike є оператором велопрокату у 100 містах світу. Її українська «донька» має позивний досвід роботи у Львові з 2015 року, а найближчим часом з реалізацією проекту розвитку інфраструктури долучиться і до муніципальної системи велопрокату у Вінниці.
Проект передбачає, що швейцарські партнери фінансуватимуть інфраструктуру. Її створять за 180 550 швейцарських франків. Всі термінали планується обладнати сонячними панелями та батареями. Далі, згідно інвестугоди, ТОВ «Некстбайк Україна» передасть 120 велосипедів, які будуть використовуватись у прокаті. На засіданні депутати затвердили проект інвестиційного трьохстороннього договору між міськрадою, фірмою-постачальником техніки та КП «ВТК». Надалі «Некстбайк» разом з комунальним підприємством розвиватиме велоінфраструктуру.
Для зручності вінничан термінали з велосипедами встановлять у різних куточках міста. Перелік «точок» прокату вже відомий. На Вишенці їх планують облаштувати поблизу перехресть вул. М. Ващука – вул. Келецька, проспекту Космонавтів – вул. Келецька, вул. 600-річчя – вул. Келецька, біля Західного автовокзалу (Хмельницьке шосе, 107), ВНТУ (Хмельницьке шосе, 95) і парку дружби народів (вул. Андрія Первозванного).
В районі Словянці «точки» з’являться на вул. Пирогова - Електромережі та ринку «Урожай».
В центрі міста терміналами планується облаштувати вхід у ЦПКіВ з боку вул. Магістратської та площу Європейську. На Замості орендувати велосипед можна буде у перехрестя вулиць Стрілецької і Київської, вул. Брацлавської і Замостянської, у музею Коцюбинського, площі Перемоги (біля Будинку офіцерів) та залізничного вокзалу (площа Привокзальна,1). Оренда передбачає, що людина бере велосипед в одному місці, а залишає в іншому. Зручно для пересування містом.
Якщо згадати історію компанії Нестбайк в Україні, то у 2016 році вона намагалася розвивати вело напрямок у двох містах – Львові та Києві. Компанія запропонувала різні тарифи, але зекономити можна лише при купівлі місячного (за 120 грн.) чи сезонного (за 800 грн.) абонементу, які дозволяли безкоштовно щодня їздити півгодини. Понад цю норму орендар велосипеду повинен був додатково сплачувати кошти. Без абонементу (режим Pay as You Go) перші 30 хвилин обходилися любителю велоподорожей у 50 гривень.
До речі, оскільки велобізнес у Києві не виправдав очікувань, то компанія прибрала свої «станції» і повертатися до столиці до 2020 року не планує.
Нещодавно Нестбайк змінив тарифну політику. Так, 11 березня на сторінці компанії опубліковані нові – більш лояльні тарифи. Без абонементу за першу годину доведеться заплатили лише 20 грн. Оновлення тарифів на сайті компанії відбулося лише 28 березня. Тому наразі можна сподіватися, що з появою велопрокату у Вінниці, тарифи для містян будуть саме такими і не стануть занадто важкими для сімейного бюджету.