Вінничанам планують зменшити суми у платіжках за тепло та гарячу воду

Новини Вінниці / Вінничанам планують зменшити суми у платіжках за тепло та гарячу воду

У Вінниці виконком міської ради схвалив рішення про перерахунок платежів за тепло, спожите в грудні. В середньому вінничани сплатять за тепло та гарячу воду на чверть менше, точні цифри будуть відображені в єдиному рахунку.

У Вінниці виконком міської ради схвалив рішення про перерахунок платежів за тепло, спожите в грудні. В середньому вінничани сплатять за опалення та гарячу воду на чверть менше, точні цифри будуть відображені в єдиному рахунку.

Про це повідомляє пресслужба Вінницької міської ради.

«В результаті за тепло, спожите в грудні, вінничани сплатять в середньому на 26% менше. Вартість послуги з гарячого водопостачання знизиться орієнтовно на 23%. Для прикладу, мешканці квартири площею 54 м2 по вул. Магістратській у грудні за тепло сплатять на 327 грн менше. Власник однокімнатної квартири площею 35 м2 по вул. Ширшова заплатить менше на 286 грн», - зазначено в інформації мерії.

Зазначимо, що перерахунок стосується лише грудня 2019-го. НКРЕКП затвердить на січень тариф відповідно до ціни на газ у першому місяці цього року.

«Маємо сподівання, що цей розмір буде зменшуватися, хоча в січні ми бачимо, що уже заявлено іншу ціну. Ми повинні приймати відповідні рішення для того, щоб вінничани платили менше і об’єктивно за те тепло і гарячу воду, яку постачають наші теплопостачальні організації. У платіжках за грудень, які будуть надані вінничанам вже з 12-13 січня, має бути відображена відповідна ціна згідно з сьогоднішнім рішенням виконкому», – зазначив міський голова Сергій Моргунов.

Директор департаменту енергетики, транспорту та зв’язку міської ради Михайло Варламов пояснив, що відповідно до законодавства тарифи встановлює державний регулятор – Національна комісія з державне регулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП). Тому в цьому ж рішенні виконкому міської ради зазначається наступний крок – звернення КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» до НКРЕКП щодо встановлення обґрунтованого  тарифу на теплову енергію та послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води для підприємства з урахуванням вартості природного газу.