8 листопада в молодіжному центрі «Квадрат» відбувся тренінг «Локалізація цілей сталого розвитку у стратегічних документах регіонального рівня». Семінар, організований ПРООН за фінансової підтримки Уряду Швеції, що представлений Шведським агентством з питань міжнародної співпраці та розвитку (SIDA) у партнерстві з Вінницькою обласною Радою в рамках проєкту «Посилене партнерство для сталого відновлення». Він спрямований на отримання нових знань фахівцями територіальних громад, відповідальними за розроблення стратегій, програм і планів та розв’язання соціально-економічних проблем, що виникли внаслідок війни.
Про це повідомляє сайт Вінницької облради.
Участь у семінарі взяли голова обласної ради Вячеслав Соколовий, заступник голови обласної ради Анатолій Ткач, радник голови обласної ради Дмитро Чаленко, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОВА Ігор Цехановський, фахівці з територіальних громад Вінниччини, спікери та експерти з Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, викладачі-науковці вінницьких вишів.
Голова обласної ради Вячеслав Соколовий звернувся до учасників тренінгу.
«Учергове за підтримки ПРООН та особисто керівника Вінницького офісу Анастасії Ланіної ми проводимо захід із питань підготовки стратегічних документів для територіальних громад області, – зазначив Вячеслав Соколовий. – У жовтні для представників громад було проведено 6-денний курс з проєктного менеджменту. Ми пересвідчилися, що він був цікавим і корисним – маємо чимало позитивних відгуків. Тема, якій присвячений сьогоднішній семінар, – також надзвичайно важлива, бо йдеться про розробку стратегічних документів».
За словами Вячеслава Соколового, Вінницька область досі залишається лідером за кількістю затверджених стратегій розвитку громад. Проте, повномасштабна війна змусила внести корективи в пріоритети і держави, і громад.
«Маємо реагувати на виклики сьогодення, вчасно визначати свої першочергові цілі та механізми їх досягнення, – сказав голова обласної ради. – Нині надзвичайно важливо комунікувати та працювати з міжнародними фондами. Закликаю максимально активно брати участь у заходах і подавати свої проєктні ідеї до ПРООН. Для Вінниччини важливими залишаються проєкти комплексного вирішення питань, зокрема – створення нових ЦНАПів та підтримка мікробізнесу. Наскільки я знаю, громади Вінниччини вже подали проєкти на понад 1 млн євро. Ми сподіваємося, що ПРООН знайде можливість та сприятиме підтримці частини з них. Вдячний цій організації за системну співпрацю».
У навчальному заході взяли участь представники Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України – директор Департаменту стратегічного планування та регіональної політики Дмитро Турчак та начальниця відділу регіональної політики Департаменту Алла Кінщак.
Протягом семінару спікери говорили про роль ООН у післявоєнній відбудові України; стратегічне планування та узгодження пріоритетів розвитку на національному, обласному та місцевому рівнях (Державна стратегія регіонального розвитку до 2027 року, Стратегія збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2027 року, стратегії розвитку громад); зелений курс Вінниці й відображення його принципів у стратегічних документах громади та приклади довгострокового просторового планування громад.