Верховний суд відхилив скаргу ВНАУ щодо земель НААН під Вінницею та повернув державі 1229 га

Новини Вінниці / Верховний суд відхилив скаргу ВНАУ щодо земель НААН під Вінницею та повернув державі 1229 га

У Верховному Суді прокурорам ОГП та Вінницької обласної прокуратури вдалось підтвердити право держави на землі дослідної станції Національної академії аграрних наук України у Вінницькій області площею 1229 га.

Як зазначає пресслужба Вінницької обласної прокуратури, встановлено, що у 2016 році Агрономічна сільська рада Вінницького району своїм рішенням визнала таким, що втратив чинність державний акт дослідної станції на право постійного користування 1229 га землі сільськогосподарського призначення вартістю понад 300 млн грн, створивши для себе всі умови для безперешкодної передачі державної землі у приватну власність.

Представляючи інтереси держави, прокуратура у 2022 році звернулася з позовною заявою до Господарського суду Вінницької області та наполягала на відновленні права державної власності та права постійного користування землею НААН України. Оскільки такі землі є обмежено оборотоздатними та можуть вилучатись лише у виняткових випадках.

Господарський суд Вінницької області 29.07.2022 у задоволенні позову відмовив, а прокуратура оскаржила це рішення до суду апеляційної інстанції.

Постановою Північно-західного апеляційного господарського суду від 27.10.2022 апеляційну скаргу обласної прокуратури задоволено та незаконне рішення Агрономічної сільської ради скасовано.

Водночас на постанову суду апеляційної інстанції Вінницький національний аграрний університет подав касаційну скаргу, стверджуючи, що спірне рішення Агрономічної сільської ради не порушує інтереси держави.

Верховний Суд підтримав позицію прокуратури, касаційну скаргу ВНАУ залишив без задоволення, а постанову Північно-західного апеляційного господарського суду – без змін.

Прокуратура наголошує, що законність використання особливо цінних земель – є пріоритетним інтересом держави, на захист якого працюють органи прокуратури.