Перед кожними святами у поліції проводять нараду з «дружинниками». Віднедавна їх змінили громадські формування, які традиційно залучаються до охорони громадського порядку під час масових гулянь. Але, як виявилося, з майже двадцяти існуючих формувань, лише п’ять можна назвати «живими» та дієвими. Лише вони погодилися на патрулювання Вінниці.
Як зазначають у відділі комунікацій ГУНП у Вінницькій області, та території обласного центру зареєстровано 19 громадських формувань з охорони громадського порядку, до складу яких входить більше тисячі громадян. Це велика «армія» людей, яким дозволяється мати зброю, а вони в свою чергу мають долучатися до забезпечення публічної безпеки та порядку.
Вінничани пам’ятають, що у 2014 році після Революції Гідності у місті нараховувалося тільки 8(!) різних самооборон, які отримали статус громадських формувань. Існували й інші об’єднання. У поліції уточнили NaПарижі, що і зараз їх не можна «списувати». Де-юре існують. Чому не залучаються? Запорошення надіслали, а ті не прийшли. Мабуть, деякі у підпіллі… Або залишилися тільки на папері.
Є два шляхи для ліквідації громадських формувань. Перший – самоліквідація, другий – за поданням міськради, як органу, який реєстрував формування, суд має прийняти рішення про скасування реєстрації. Так, процес тривалий і багато клопоту.
Саме тому за безпекою містян 8 квітня приглядати будуть лише 30 представників формувань «Гепард», «Захисники Вінниці», «Вінницька варта», «Меч» та спецзагону по сприянні поліції «Безпека Вінниці». Відомо лише те, що ці організації завжди співпрацюють між собою.