Ще вчора, 4 березня, вінничан та й усіх українців "вразила" новина про відставку прем’єр-міністра Олексія Гончарука. На пост глави Кабміну було призначено Дениса Шмигаля, який став 18-м прем’єр-міністром України. Журналісти поцікавилися в українців. що вони думають про попередників та кого і за що вважають найдієвішим?
Факти ICTV вирішили розібратись, що українці думають про колишніх прем’єрів, робота яких міністерств є незадовільною та чому деякі міністри не запам’яталися взагалі.
Отже, розпочнемо зі знання українцями керівників влади за роки незалежності. Завдяки проведеному соціологічному дослідженню групи Gradus стало відомо, що 85% українців найбільш впізнаваним вважають Володимира Гройсмана. До п’ятірки також увійшли Арсеній Яценюк, Юлія Тимошенко, Микола Азаров та Олексій Гончарук.
Слідом за ними українці називають четвертого та третього президентів України: Віктор Янукович та Віктор Ющенко, які теж очолювали уряд, набрали 64% та 63% відповідно.
Найменша впізнаваність у Юхима Звягільського, Вітольда Фокіна та Віталія Масола – прем’єр-міністрів часів першого президента України Леоніда Кравчука. Їх впізнали лише 13% опитаних. Тепер про якість роботи на чолі уряду...
Кращі прем’єр-міністри України у цифрах (роботу Володимира Гройсмана на вищому рівні оцінила більшість опитаних українців):
Володимир Гройсман – 17%
Микола Азаров – 8%
Юлія Тимошенко – 6%
Леонід Кучма – 6%
Арсеній Яценюк – 6%
Віктор Ющенко – 5%
Олексій Гончарук – 3%
Віктор Янукович – 2%
Юрій Єхануров – 2%
Вітольд Фокін – 1%
Павло Лазаренко – 1%
Анатолій Кінах – 0%
Валерій Пустовойтенко – 0%
Євген Марчук – 0%
Сергій Арбузов – 0%
Юхим Звягільський – 0%
Віталій Масол – 0%
За даними Gradus, думку про те, що жоден прем’єр не заслужив звання найкращого, виразила чверть опитаних українців. Ще майже 20% не змогли відповісти на це питання.
Відомі міністри в Україні
Абсолютним лідером у рейтингу популярних міністрів став Арсен Аваков – глава МВС України. На своїй посаді він перебуває з лютого 2014 року. Його впізнали 89% опитаних українців.
До п’ятірки відомих міністрів також увійшли Дмитро Дубілет (45%), Зоряна Скалецька (39%), Анна Новосад (37%) та Вадим Пристайко (32%).
Лише 6% українців згадали міністра соціальної політики України Юлію Соколовську.
Рівень роботи міністерств України у цифрах
Українці однаково задоволені роботою Міністерства оборони та Міністерства внутрішніх справ України – таку думку висловила чверть опитаних. Трійку замикає Міністерство культури, молоді та спорту.
20-відсотковий бар’єр довіри також подолали Міністерство науки та освіти й Міністерство закордонних справ.
Міністерство оборони – 25%
Міністерство внутрішніх справ – 25%
Міністерство культури, молоді та спорту – 24%
Міністерство науки і освіти – 22%
Міністерство закордонних справ – 22%
Міністерство фінансів – 19%
Міністерство інфраструктури – 18%
Міністерство охорони здоров’я – 17%
Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства – 14%
Міністерство соціальної політики – 10%
Міністерство юстиції – 10%
Міністерство розвитку громад і територій – 9%
Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища – 6%
Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій – 5%
Інформаційна довідка. Дослідження проведено компанією Gradus методом самозаповнення анкети у мобільному додатку. Онлайн-панель Gradus репрезентує населення міст розміром більше 50 тисяч мешканців, у віці 18-60 років за віком, статтю, розміром населеного пункту та регіоном.
Період проведення поля: 04.03.2020.
Розмір вибірки: 635 респондентів.