В Україні перед святами у мережу «викидають» фальсифікат. Експерти визначили найбільш популярні підробки

Новини Вінниці / В Україні перед святами у мережу «викидають» фальсифікат. Експерти визначили найбільш популярні підробки

Перед новорічними святами «аншлаги» у продовольчих відділах. Іноді складається враження, що за кілька тижнів люди хочуть посмакувати усіма делікатесами одразу. Проте, чи справжні це «делікатеси»? На думку експертів, саме напередодні Нового року стрімко зростає обсяг фальсифікованих продуктів.

«Переможцем» антирейтингу є ікра. Покупцям в ці дні варто бути особливо уважними і обережними під час передсвяткових закупівель. Зокрема, бажано уважно читати маркування на продуктах, а також пам’ятати, що дешеве хорошим бути не може.

Про це в програмі The Guest на телеканалі OBOZREVATEL розповіла експертка з якості харчових продуктів Олена Сидоренко. Наводимо її пряму мову.

Ікра непершої свіжості та «жмеринського» виробництва

Ікра перед Новим роком – це фальсифікат номер один. Інтернет у нас рясніє від пропозицій ікри. Акції, 500 грам за 500 гривень тощо. Сьогодні така ікра знову до мене потрапила. Це повна підробка. Не має ані герметичного пакування, ані маркування. Вже років три така ікра фігурує у нас в інтернеті.

Тут дуже важливий фактор ціни. Якщо немає можливості купити відносно дорожчій продукт, то краще його не купувати. Я мабуть років п’ять не купувала ікру, тому що я не бачила того продукту, який би дійсно був прийнятний для здоров’я і для харчування. Допоки я не знайшла вітчизняних фермерів, які розводять форель і виробляють ікру. Тоді лише я змогла купувати ікру.

Крім цього, є спеціалізовані рибні магазини, які здебільшого імпортують ікру із США, із Канади. Вона заморожена, її розморожують, засолюють і реалізують.

Ікра з Росії до нас не заходить. Нещодавно я робила експертизу ікри, яка позначається як продукт з РФ. Виявилося, що це повний фальсифікат. Він уже зберігався один рік, потім був знову перефасований. Це повністю контрафактний, нелегальний продукт, який може бути дуже небезпечним.

Зараз в мережах є ікра кети, горбуші по 140-150 гривень за баночку. Я ще не зустрічала такого якісного продукту. Це досить небезпечний продукт. Напевно, це нерест не 2021 року.

Тому я надаю перевагу вітчизняному продукту – ікрі форелі. Або ікрі, що реалізується в спеціалізованих рибних магазинах.

Банка не повинна хлюпотіти, а на маркуванні не повинно бути три консерванти, а лише два – Е200 і Е211. Але в жодному разі не Е239.

Що може бути більш небезпечним – імпортні чи вітчизняні овочі та фрукти?

Якщо йдеться про овочі і фрукти, що ростуть в Україні, тобто яблука, картопля, капуста тощо, то однозначно краще купувати регіональний продукт. Тому що з точки зору безпечності будь-який імпортований продукт потребує для свого збереження додаткової обробки. Тому кориснішим він точно не буде.

За ціною він повинен бути дешевшим, але коливання цін – це дуже часто загадкове явище.

Чому мандарини треба мити

Наразі сезон мандарин, тому варто смакувати. Але головне, щоб вони не були підморожені, не почали гнисти.

Шкірка має відставати від самого фрукту – це свідчить про стиглість. Мандарин не повинен бути засохлий, на шкірці не повинно бути багато прозелені. Фрукт буде безпечний, але не буде смачний, не буде соковитий.

Крім того, мандарини є досить чутливими до зміни температури, їх обробляють етиленом, щоб вони довше зберігалися. Тому їх треба мити. Не можна просто брати мандарин і чистити. Якщо ви берете мандарин руками, не треба потім торкатися обличчя, очей.

Обирайте справжню ковбасу, а не «ММО» з кістками

Остерігайтеся на маркуванні літер ММО – «м'ясо механічного обвалювання». Тобто подріблені кістки, сухожилля, які можуть становити небезпеку для кишківника, можуть зумовлювати дисбактеріози та інші захворювання, коли ферменти не виробляться в достатній кількості.

Як правило, це ковбаси нижчого сорту, першого чи другого. Але за технічними умова таким чином можуть робити будь-які ковбаси, навіть вищого сорту, тому треба дивитися.

Також треба звертати увагу на наявність основної сировини. Тобто м'ясо, молоко, яйця. Це повинно бути до 100% у ковбасах вищого сорту. Відсутність штучних барвників, консервантів у великій кількості. Необхідно дивитися, який склад – чи там свинина, чи телятина, в якому вигляді, чи зазначений відсоток цієї сировини.

Треба звертати увагу на те, як реалізуються ці ковбаси. Якщо це сиров’ялені, сирокопчені ковбаси, вони теж потребують особливих умов – перфорованої, у дірочках упаковки. Якщо це герметична упаковка без доступу кисню, може розвиватися ботулізм.

Купуємо шампанське: головне не ціна, а місце продажу

Наразі ціновий критерій є показовим фактично для всіх продуктів, але для горілчаних виробів, для вин, для ігристих вин так не завжди. У нас є достатньо гарні вина за абсолютно помірними цінами.

Це можливо, зокрема, тому, що в торговельній мережі власний імпорт або акційні знижки. Але й вітчизняні виробники теж виготовляють гарні ігристі вина, можна на це звернути увагу.

Головне – не купляти алкоголь в місцях недозволеної торгівлі, біля метро, на стихійних ринках, тому що саме там дуже часто продають фальсифіковані ігристі вина. Крім того, що ви отримаєте якийсь незрозумілий напій, ви можете ще й травмуватися вилітаючими корками. Тут треба бути обережними і купувати спиртні напої тільки в закладах офіційної торгівлі.

23 грудня, 2021

Популярні новини