Шляхом конкурсу з більш ніж 600 кандидатів відібрано чотирьох фахівців, які отримають навички та компетенції з попередження суїцидів.
Ці спеціалісти - Олена Бессараба, Аліна Кобець, Анастасія Нагібіна та Богдан Руденко - пройшли відбір на навчання за програмою "Гейткіпінгу" та проводитимуть тренінги для надавачів послуг психічного здоров'я та психосоціальної підтримки.
Олена Бессараба, регіональний координатор Всеукраїнської програми з ментального здоров'я "Ти як?" у Вінницькій області, підкреслила: "Проблема суїциду є досить гострою для України, особливо у воєнний час. Самогубства – досить поширена причина передчасної смерті і серйозна соціальна проблема держави."
Конкурс та навчання здійснюється в рамках програми "Гейткіпінгу", розробленої з урахуванням вимог та особливостей українського контексту, в екстремальних умовах пандемії та повномасштабної війни. Навчання фахівців має на меті підготувати їх до надання первинної психосоціальної підтримки особам з ризиком скоєння суїциду.
Ця ініціатива реалізується у рамках міжурядової українсько-норвезької програми співпраці у сфері охорони здоров'я "Heals Cooperation with Ukraine", яка має на меті покращення ситуації з психічним здоров'ям та превенції суїциду в Україні.
Заплановано, що у березні-квітні навчальну програму пройдуть ще 100 спеціалістів з гейткіпінгу на Вінниччині, які передадуть свої знання ще 500 фахівцям з превенції суїциду.
Це крок до зміцнення готовності місцевих громад до надання послуг кризової підтримки та підвищення рівня життєстійкості населення.