Нещодавно, а саме 21 квітня, з офіційним візитом до України прибув прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес. Він зустрівся з українським президентом Володимиром Зеленським і пообіцяв Україні підтримку на шляху до членства в ЄС. Однак, не лише політики Іспанії підтримують нашу країну та українців
Щонеділі, по майже всіх містах Іспанії, невпинно організовуються акції протесту проти фашистської агресії росії в Україні. Самі ж іспанці активно допомагають тимчасово переміщеним українцям. Зокрема: надають прихисток, роботу, можливість навчатися у школі, забезпечивши учнів мовним асистентом.
Про акції підтримки України телеканалу ЕспресоТВ розповіла жителька провінції Таррагона в Каталонії (Іспанія) Ульяна Шемелюк, родом з міста Тернопіль.
- Пані Ульяна, скільки місцевих прийшло акцію підтримки України?
- Сьогодні нас зібралось понад 1000 людей. Ми проживаємо в провінції Таррагона, до складу якої входять маленькі містечка, такі як Салоу та Ла Пинеда. Саме в них на даний час проживає досить багато біженців з України. Окрім самих біженців, на нашу акцію прийшли й чимала кількість місцевих жителів, серед яких також є вихідці з України.
Мітинг має назву «AYUDA A UCRANIA. STOP WAR». Ми проводимо його щонеділі, на центральній вулиці міста Таррагона.
Даною акцією ми хочемо розповісти про війну в нашій країні, ми благаємо світ допомогти зупинити «руську навалу», та просимо про допомогу безпосередньо Україні й її жителям.
Наразі ми задоволені своєю роботою, й вважаємо, що мітинг вдався, й виконав своє завдання.
«Кожної неділі ми разом з іспанцями та каталонцями збираємось тут, аби довести, що наше серце разом з Україною й ми віримо в нашу перемогу! - зазначає ще одна учасниця акції Яна Шемелюк. - Сьогодні рівно два місяці з початку повномасштабної війни в нашій державі, й в велике свято Великодня ми прийшли сюди, аби показати що наші серця та душі разом з українцями.
Ми будемо стояти до кінця, до поки не закінчиться війна – кожного тижня, кожної неділі! Ми віримо в перемогу України! Слава Україні!»
- Як наразі Іспанія приймає біженців з України, адже їх до королівства приїхала чи мала кількість. В яких містах їх можливо розмістити більше, де є проблеми з місцями розселень?
- Іспанці доволі відкрита нація, яка любить українців, й завжди кажуть що ми схожі з ними по духу. Всі місцеві жителі, які бачать українця, можуть по серед вулиці підійти й попросити обійнятись, висловлюють слова підтримки.
На третій день війни ми відкрили асоціацію українців в Салоу. Президент - вінничанка Неля Слободянюк. Голова асоціації Ульяна Шемелюк з міста Тернопіль та керівник з комунікаційних питань Яна Шемелюк з міста Тернопіль.
В ній відбувається підтримка наших біженців, надається допомога з перекладом документів, відбувається передача гуманітарної допомоги на Україну, й багато іншого.
Ми сподіваємось й надалі отримувати підтримку іспанців для України та її жителів.
- Чи приходять вам листи-запити від українських колег-волонтерів? Та які саме види допомоги ви збираєте і куди вона направляється надалі?
Так. Нам приходять запити від наших українських колег - волонтерів.
Ми в тандемі з Асоціацією Українців в провінції Таррагона, яка існує з 2014 року, та її президентом Віктором Казміруком, який родом з Вінниці, відправили фуру медикаментів.
ЇЇ прийняла група волонтерів з Вінниці, які розподілили ліки між вінницьким військовим шпиталем, військовими та по територіям, де є гуманітарна криза.
Також ми передали гуманітарну допомогу (для жінок дітей та солдатів) на Волочиський центр волонтерів - "ІНВОЛ ЦЕНТР".
- Чи планується подальша підтримка України та українців Іспанією після завершення війни?
Так ми плануємо в подальшому продовжувати нашу роботу після закінчення війни.