Мабуть, украй складна ситуація змусила медиків Вінницької міської лікарні швидкої допомоги публічно скаржитись. Вони стурбовані тим, що заклад перетворився на місце прихистку безхатьків, які до війни взимку грілись у кількох наметах по місту, тепер не мають такої змоги. Намети підлаштовані під Пункти незламності. Безхатьків у важкому стані привозять у лікарню, звідки їх немає куди відправили. Тож лікарі пропонують дещо змінити державну політику…
«Людство ділиться на дві нерівні частини. Менша – лікарі, більша – пацієнти. І ті й другі зацікавлені, щоб обслуговування у медичних закладах було якісним і безпечним. І не з сусідами-безхатьками», - йдеться на Facebook-сторінці Вінницька лікарня швидкої допомоги.
Медики вказують, що «влітку бездомні селяться просто в дворі лікарні, «провідуючи» таких же, як самі».
«Взимку їх привозить з обмороженнями «швидка», підбираючи на вулиці, чи самі намагаються «поселитись» в лікарні на зимівлю. Лікарі таких людей лікують, відмивають, ліки купують часом за свій рахунок, приносять одяг, тримають у лікарні, бо ж немічну людину на вулицю не викинеш. Так триває безкінечно. Це - проблема для медичного персоналу і небезпека для інших хворих, бо якщо у такого бомжа виявляють воші, венеричні хвороби, дерматологічні тощо, які можуть передатися іншим, їх необхідно терміново пролікувати, щоб не допустити зараження інших хворих у лікарні. А чи наша це справа? У травматології треба лікувати травми, в лікарні швидкої допомоги - надавати першу необхідну допомогу і відправляти додому. Але так не виходить», - зазначають у закладі.
У лікарні наголошують, що ГО «Полум’я надії», яке чи не єдине разом з міською радою переймалось бездомними, наразі зайняте більше переселенцями.
«Безхатьки у них можуть поїсти, помитися та перевдягнутися і – увечері знову на вулицю. Місту критично потрібен цілодобовий притулок або принаймні пункт обігріву для осіб без постійного місця проживання. В минулі роки біля Центрального автовокзалу на час морозів МНС завжди ставило намети, де безпритульні могли не тільки зігрітись і поїсти, а й переночувати. І – не обморозитись.
У нас сьогодні 600 Пунктів Незламності з такими ж можливостями. Невже не можна виділити пару наметів для безхатьків? А ми там і медобслуговування вже забезпечили б, не наражаючи на ексцеси звичайних пацієнтів», - вказують медики.