На Вінниччині Охоронна археологічна служба України провела дослідження Барського замку, який місцеві історики та краєзнавці мріють реконструювати. Як повідомляється на сторінці ОАС у Facebook, дослідники мали на меті встановити глибину залягання фундаменту фортечних стін та вивчити культурні шари, які накопичувались під стінами замку.
Для проведення дослідження було закладено чотири шурфи. Перший та четвертий - з боку міста, зі східної сторони. Другий – з південної, третій із заходу, зі сторони річки Рів.
Дослідники ретельно вивчили структуру матеріалів, з яких були збудовані стіни замку, в тому числі їх підземна частина.
"У шурфі №2 вдалося простежити траншею під фундамент та стовпову яму, яка використовувалась для фіксації опорного стовпа будівельних «лісів». Знахідка стовпової ями є важливим елементом для розуміння технології будівництва подібних фортець. Відкриття подібних елементів трапляються в історії фортифікації нечасто.
Рухомий матеріал з шурфів представлений знахідками двох періодів. Перший стосується другої половини ХІХ – ХХ століття, коли фортечний рів було перетворено на міський смітник.
Другий – періоду побудови та активного використання фортеці середини – другої половини XVII століття. Серед знахідок цього часу трапився фрагмент кулелійки у вигляді щипців, свинцева куля, скляне ядро, фрагмент скляної пляшечки зі свинцевим горлом, фрагменти кахель та керамічного посуду", - йдеться у повідомленні археологів.
Фото Охоронної археологічної служби України