У Meta - материнській компанії Facebook та Instagram - 15 тисяч рецензентів контенту, з українським працюють українські модератори, а спеціалістів, які працюють з Москви, «немає і ніколи не було».
Про це Meta заявила у відповідь на запит Forbes.
У материнській компанії Facebook та Instagram розповіли, що питаннями безпеки загалом опікується 40 тисяч людей, із них 15 тисяч - рецензенти контенту. У пресслужбі зазначили, що їхні команди розташовані по всьому світу в різних часових поясах.
«Всупереч деяким міфам, у нас немає і ніколи не було модераторів, які працюють з Москви. У нас там також немає і ніколи не було офісу», - відповіли у пресслужбі.
Зазначається, що регіональний офіс, що керує 28 країнами всього регіону Центральної та Східної Європи, включно з Україною, розташований у Варшаві.
«Для перевірки вмісту постів та скарг користувачів компанія використовує поєднання людської праці та технологій штучного інтелекту (AI). У цих командах працюють носії української мови, які розуміють локальний контекст. Український контент, який потребує мовної та культурної експертизи, перевіряють українські модератори», - цитує видання відповідь Meta.
У Meta також заявили, що кількість скарг не вливає на рішення про видалення контенту. Якщо допис не порушує правил і стандартів соцмережі, навіть велика кількість скарг не призведе до бану, стверджують в компанії.
З початку повномасштабної війни українські користувачі постійно стикаються з «антивоєнною» модерацією в соцмережах. Пов’язані з війною та її наслідками сторінки й дописи у Facebook, Instagram, Twitter, TikTok, LinkedIn систематично блокуються й видаляються, але самі компанії не розкривають точних алгоритмів модерації, пише Forbes.
«Незалежно від того, хто публікує вміст, ми не дозволяємо нічого, що суперечить нашій політиці. Ці правила глобальні», - відповіли у Meta.
Також зазначаэться, що на початку російського вторгнення в Україну Meta створила Центр спеціальних операцій (Special Operations Center) - компанія називає його ще однією лінією захисту від дезінформації, яка дає змогу швидше видаляти контент, який порушує стандарти й правила спільноти.
«Ми працюємо з понад 90 партнерами з перевірки фактів більш ніж 60 мовами, щоб переглядати й оцінювати точність вмісту», - відповіли в Meta.
У компанії заявили, що збільшили фінансування для українських партнерів із фактчеку, не уточнюючи їхню кількість та суми.
«Банять» не лише користувачів, а багато вінницьких видань. Ба більше, Facebook заблокував допис командування Повітряних сил із привітанням генерал-лейтенанта Миколи Олещука воїнам радіотехнічних військ.
Як уточнив УП речник Повітряних сил Юрій Ігнат, повідомлення було опубліковано о 6.10, а о 10.30 забанено. За цей час воно зібрало понад 200 репостів та тисячі переглядів.
Привітання було оприлюднене ще раз із кількома корективами. Зокрема формулювання «ефективної утилізації російської нечисті в повітрі!» замінене на утилізацію ворога, а фраза «здичавілого русского мира» на «руzzкого міра».
Зазначається, що Facebook неодноразово банив пости зі згадуванням незаконної воєнної агресії Російської Федерації через нек4оректний зміст.