Україні треба готуватися до затяжної війни: Данілов окреслив цілі, а Резніков назвав прізвище політикині, дії якої сприяли російській агресії

Новини Вінниці / Україні треба готуватися до затяжної війни: Данілов окреслив цілі, а Резніков назвав прізвище політикині, дії якої сприяли російській агресії

Секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олексій Данілов заявив, що українському народові необхідно набратися терпіння, щоб перемогти Росію на полі бою. За його словами, війна з агресором буде тривалою та складною.

Про це він розповів в ефірі «Радіо Свобода».

Секретар РНБО зазначив, що українському суспільству та військовослужбовцям потрібно докласти максимум зусиль, щоб Україна здобула перемогу над країною-агресором.

«Нам треба набратися терпіння. Буде дуже складно. Якщо хтось вважає, що ми вже пройшли якийсь Рубікон і далі буде, як кажуть у народі, як по маслу – такого не буде. Ми матимемо велику війну з цією країною, і нам потрібно буде докласти багато зусиль, нашим воїнам, усьому нашому суспільству, щоб перемога була за нами», – наголосив Данілов.

Також він пояснив, що необхідно довіряти виключно заявам військових щодо майбутніх подій на полі бою. Водночас запевнив, що вся територія нашої країни, включно з Кримом та Донбасом, буде деокупована.

«Це справа наша військових. Ані експерти, ніхто інший, ніякі позаштатні радники, а саме військові визначають – де, коли і яким способом вони будуть завдавати тих чи інших ударів, здійснювати ті чи інші контрнаступальні дії. Це їхня справа, вони за це відповідають. Ми їм довіряємо. Ми вже неодноразово бачили наших військових у дії. Ще раз хочу наголосити: це знають тільки вони. Давайте наберемося терпіння. Єдине можу сказати: всю територію нашої країни, включно з Кримом, територією Донецької та Луганської областей буде звільнено від агресора», – зазначив Данілов.

Зазначимо, в інтерв'ю «Військовому телебаченню України».міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що на саміті НАТО у 2008 року Німеччина виступила категорично проти рішення щодо вступу України та Грузії до Альянсу. Якби Берлін тоді не заблокував прийняття нашої країни, війни можна було б уникнути.

«З деяких джерел я знаю точно, що американці були готові ухвалити політичне рішення про включення України та Грузії в НАТО, – запевнив він. - Була категорична позиція Ангели Меркель проти цього. Вона взяла своє. Німеччина переконувала, що не потрібна ескалація з Росією, не треба сваритися з Путіним, тому що з ним можна домовитися. Це була найбільша помилка».

Нагадаємо, ексканцлерку неодноразово звинувачували у «довірі» Путіну та рішучим діям, які сприяли російській агресії. Вона своєї провини не визнає.  

Олег Верлан

25 серпня, 2022