У Вінниці завершився час монополії на підведення електроенергії до промислового споживача. Симбіозу АТ «Вінницяобленерго» та ТОВ «Енера Вінниця» гідну конкуренцію має скласти ТОВ «Вінницяенерго», яке належить групі компаній KNESS. Мати власну спеціалізовану фірму потужного виробника змусили обставини – складнощі з підключенням до електромережі та високі тарифи на роботи лідера ринку.
При вихід на ринок «енергодочки» у Facebook написав заступник міського голови Вінниці Андрій Очеретний.
«Ми раді повідомити, що завдяки злагодженій професійній співпраці між Вінницькою міською радою спільно з групою компаній KNESS та КП «Вінницький муніципальний центр інновацій» знайдено шлях вирішення даної проблеми (з енергопостачанням). Новий 2021 рік ми розпочинаємо із важливого кроку в напрямку створення комплексної системи енергозабезпечення (малої системи розподілу) Вінницького індустріального парку.
ТОВ «Вінницяенерго», що входить до групи компаній KNESS надаватиме послуги з розподілу електричної енергії споживачам учасникам Вінницького індустріального парку. Для реалізації цієї цілі, група компаній KNESS планує інвестувати приблизно 250 млн. гривень в будівництво та введення в експлуатацію комплексної системи енергозабезпечення індустріального парку», - зазначив у дописі А.Очеретний.
Проблеми у Вінниці для групи компаній KNESS почалися відразу після того, як були озвучені потрібні потужності для заводу. Ні влада, ні бізнесмени не приховували, що у «Вінницяобленерго» «виставили рахунок», який вразив замовника «апетитами» місцевих енергетиків. Тому після пошуків варіантів у KNESS вирішили піти власним шляхом – будувати споруди електропостачання самотужки. У даному випадку це, як впевнені у групі компаній, дешевше, ніж ті умови, які пропонує монополіст.
Саме тому 15 січня у вінничанина Сергія Дроздова KNESS викупив ТОВ «Вінницяенерго», а вже 20-го про товариство та його задачі розповів заступник мера.
«З впевненістю можна сказати, що це перший проєкт в Україні, який кардинально вирішує проблеми енергозабезпечення учасників індустріальних парків та в подальшому стане поштовхом для розвитку усієї мережі вітчизняних індустріальних парків», - пояснив А.Очеретний, маючи на увазі варіант «змагання» з монополістом.
Простіше кажучи, виробник погодився сам «випікати хліб», коли переконався у тому, що пекарі не хочуть знижувати ціни на свій товар і пишаються монопольним становищем. Очеретний вважає, що такий спосіб економії стане прикладом для інших.
Нагадаємо, група компаній KNESS спеціалізується на виробництві сонячних панелей. До 2020 року вона планувала розширювати виробництво у Вінниці.