У Вінницьку лікарню з Німеччини передали медичне обладнання

Новини Вінниці / У Вінницьку лікарню з Німеччини передали медичне обладнання

У рамках міжнародної співпраці між містами-побратимами Вінниця та Карлсруе, Вінницька міська лікарня швидкої медичної допомоги отримала високотехнологічне медичне обладнання.

Завдяки співпраці з Карлсруе Вінницька міська лікарня швидкої медичної допомоги тепер має в своєму арсеналі новітнє обладнання, зокрема наркозну станцію та транспортний апарат штучної вентиляції легень. Як повідомляє сайт Вінницької міської ради, цю техніку закупила громада міста Карлсруе, яка вирішила допомогти своїм українським партнерам.

Юрій Сурсаєв, завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії №1, наголосив на важливості нової наркозної станції для лікарні. "Ця наркозна станція – дуже розумна техніка і водночас досить проста, інтуїтивно зрозуміла в користуванні. У керуванні вона схожа на попередні моделі, які ми використовуємо в закладі", – зазначив Сурсаєв. Станція забезпечує якісне знеболення пацієнта з точним дозуванням препаратів для наркозу, моніторингом ЕКГ, спірограми, пульсу, тиску, температури та газів крові під час операцій.

Другий апарат, транспортний ШВЛ, забезпечує адекватне дихання пацієнтів з порушеннями життєвих функцій при транспортуванні або евакуації. "Це єдиний подібний апарат у лікарні. Він працює як з зовнішніми джерелами кисню й електроенергії, так і автономно до 7 годин, має змінні батареї, які легко підзаряджаються, і може використовуватися у машинах швидкої допомоги", – розповів Сурсаєв.

Про важливість цієї допомоги розповів директор департаменту охорони здоров'я Вінницької міської ради Олександр Шиш. У 2023 році під час візиту до Вінниці делегації з Карлсруе, німецька сторона дізналася про найнеобхідніше обладнання для лікарні. Після збору коштів та уточнення специфікацій, Вінниця отримала сучасне обладнання, яке вже використовується в лікарні.

"Ця підтримка є надзвичайно важливою для нашої лікарні. Портативний ШВЛ та наркозна станція – це одні з останніх моделей нового покоління, які значно покращать якість медичних послуг", – зазначив Олександр Шиш.

Нове обладнання дозволить медичному персоналу ефективніше виконувати свою роботу, надаючи якісну та своєчасну допомогу пацієнтам, що особливо важливо у складні воєнні часи.