У Вінниці згадали Юрія Клементьєва - художника, завдяки творам якого Україна сприймалась не лише, як житниця Європи

Новини Вінниці / У Вінниці згадали Юрія Клементьєва - художника, завдяки творам якого Україна сприймалась не лише, як житниця Європи

В п‘яту річницю смерті вінничани згадали Юрія Клементьєва. Художниказ Вінниччини, завдяки полотном якого після падіння залізної завіси світ пізнавав Україну.

У п‘яту річницю смерті  вінничани згадали Юрія Клементьєва - художника з Вінниччини, завдяки полотнам якого після падіння залізної завіси світ пізнавав Україну. Творча група «Ескадрон» в діяльності якої він брав участь в 90-ті роки, «маршем» пройшла по Європі, демонструючи нове українське мистецтво. Ламаючи стереотипи про Вінниччину, як винятково «цукровий Донбас» та Україну, як «житницю Європи».

Роль художника та цієї творчої групи в популяризації України у сфері мистецтва можна порівняти з тим, що свого часу зробили брати Клички в сфері спорту. Приємно, що до такої справи доклав руку і вінничанин.

Юрій Клементьев народився у Козятині,  навчався у Кишиневі. Певний період його життя був тісно пов‘язаний з Молдовою. Саме в Кишиневі відбулась його перша масштабна виставка.

Він також учасник республіканської виставки в Києві -1994 ріу, у галереї Французького Культурного Центру – 1995 році, у виставці сучасних художників у галереї Марата Гельмана, Москва 1995 рік.

У Вінниці з 1994 по 2001 рік відбулося 8 персональних виставок Віктора Клементьєва. Учасник живописних пленерів у Хмільнику.

«Живопис Юрія Клементьєва є художнім пошуком в сфері сверхчуттєвого. Його полотна очищені від реальних спостережень, відтворення повсякденності навіть в її виняткових проявах, позбавлені літературних ремінісценцій. Автор оперує першоформу, кольором і фактурами. Прагнучи позбавити колір від фізичного та асоціативного почав, художник доповнює фарбу природними матеріалами: землею, піском, лаками.

Винятком з геометрично-колірних абстракцій є звернення Юрія Клементьєва до фігуративности в іронічно-гротесково переосмисленя сюжетів з репертуару голландських та іспанських живописців XVII століття», - розповідають мистецтвознавці.

Помер художник у Вінниці 1 вересня 2016 року.

NaПарижі писав про митців з Харкова, які презентували Вінниці чотири картини.

Марина Карабай

1 вересня, 2020