За кілька діб вінничани зібрали 255 електронних підписів з 350 необхідних під петицією «Врятувати «Особняк Любомира Длуголенцького» від знищення в ході майбутніх «ремонтно-реставраційних» робіт» до Вінницької міськради, яка була опублікована Леонідом Марущаком 24 березня. Автор пропонує відмовитися від стандартного ремонту та підійти до реставрації будівлі, як до історичної пам’ятки.
Раніше NaПарижі писав, що міськрада оголосила про намір реставрувати будинок на вулиці Магістратській, в якому з 1966 року розташована дитяча художня школа, та об’явлення тендеру для виконання робіт.
Певна інформація замовника робіт викликає стурбованість у автора петиції, яка, на його думку, має «загрози для будівлі», адже вони – роботи - «означені як реставрація, а по факту відбудеться реконструкція чи перебудова, з непередбачуваними наслідками».
«Садиба Любомира Длуголенського (вул. Магістратська, 66) є однією з небагатьох оригінальних пам'яток раціонального модерну у Вінниці.
Основа цього будинку зведена наприкінці ХІХ століття, а у 1909 році була реконструйована на замовлення Любомира Артуровича Длуголенцького (1875-1939) - адвоката, депутата Вінницької міської думи, директора філії Торгового банку, представника Нідерландського консульства у Вінниці.
Попри численні втрати первинного задуму архітектора, беззаперечним фактом є те, що особняк Длуголенцького є однією із найяскравіших споруд Вінниці початку ХХ століття», - нагадує ініціатор петиції.
Зважаючи на важливість збереження зовнішнього вигляду будівлі він рекомендує наступне:
- скасувати вищезазначену тендерну закупівлю;
створити робочу групу для напрацювання необхідних досліджень, які в подальшому слугуватимуть технічним завданням для проектних робіт;
- провести відкритий (унікальний для Вінниці) пам’ятко-охоронний конкурс для розробки цілісного проекту повної реставрації пам'ятки;
- провести експертні та громадські слухання щодо напрацювань, які ляжуть в основу фінального технічного завдання для Проектно-кошторисної документації (ПКД);
- залучити висококваліфіковані профільні організації до належної та прецендентної реставрації пам'ятки;
- залучити робочу групу до контролю за процесом проектування та процесом реконструкції.