Протягом травня у Вінницькому міському палацу дітей та юнацтва триває виставка ляльок-мотанок «Берегиня роду українського». Мета проєкту - популяризація серед вихованців, їх сімей та колективів дитячих садків виготовлення ляльки-мотанки, збереження обрядів, традицій і звичаїв української культури.
Як повідомляють у Вінницькій міськраді, на виставці представлені роботи переможців І туру конкурсу на кращу ляльку-мотанку, що проходив у закладах дошкільної освіти нашої громади з 28.04.2023 по 09.05.2023 року.
Понад 160 ляльок-мотанок створено руками дошкільнят, їх батьків та педагогів. У них вкладена душа, любов, надія та віра українців. Кожна лялька-мотанка, безумовно - це витвір мистецтва, це наша історія, традиція, спадщина, поєднання минулого і сучасного, це зв’язок з предками, посередник між старшим та молодим поколінням. Ляльки-мотанки: «Захисниця», «Княгиня», «Берегиня роду», «Бажанниця» «Наречена», «Веснянка» вражають самобутністю, різноманіттям, вишуканістю та своєю неповторністю.
Юні екскурсоводи, вихованці дитячого садка № 35 та їх педагоги розкрили секрети виготовлення мотанок, розповіли про їх роль як оберегу людської душі та долі.
«Такі заходи дуже важливі, для того, щоб наші діти знали історію українського народу, виростали, які гідні патріоти, які зараз захищають нашу країну від рашистської навали, що прийшла на нашу землю. Українці - це стародавня нація зі своєю сакральною культурою, зі своїми традиціями, які не можна забути. Дуже цінним є те, що кожна лялька має автентичне обличчя та вбрання, і завдяки маленькій книжечці «путівнику» можна дізнатися історію кожної з ляльок», - зауважила директорка департаменту освіти Оксана Яценко.
Також вона додала, що виставка триватиме ще два тижні, отож кожен охочий може прийти й подивитися, які шедеври виготовили наші вінничани.
«Бережімо, шануймо, плекаймо та вивчаймо історію та традиції українського народу, адже у цьому і є наша єдність, ідентичність», - підкреслила О.Яценко.